Antakya’nın En Bilindik Tatlarından Biri; Künefe

Antakya’nın En Bilindik Tatlarından Biri; Künefe

Künefe Antakya`da yenildiği zaman anlam kazanan yöresel yiyeceklerden bir tanesidir. Farklı illerde de tabi ki bu ürünü yeme ve içerik hakkında en azından tat hakkında fikir sahibi olma imkanınız bulunmaktadır. Fakat elde edeceğiniz lezzetin doruk noktasında olmasını istiyorsanız kesinlikle Antakya civarlarına bir uğramalı ve bir de bu yörede tatlının tadına varmak için kendinizi ödüllendirmelisiniz. Antakya Doğu Akdeniz`in lezzet duraklarının başında gelmektedir. Tam da bu nedenle künefe gibi harika bir lezzetin bu ilden çıkması hiç de şaşırtıcı değildir. Yapımı sırasında nelere dikkat edildiği ile alakalı daha fazla bilgi almak istiyorsanız b metni okumaya devam etmelisiniz.

Künefe Yapımı İle Alakalı Bilinmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Bu lezzetli tatlıyı evinizde e yapma imkanınız tabi ki bulunmaktadır. Gerekli olan malzemeleri alarak ayrı ayrı işlem gerçekleştirerek de bu adımları tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak Asi Künefe gibi lezzet merkezi olan firmalardan hazır bir biçimde satın alarak da tatlınızı oluşturma imkanını elde edebilirsiniz. Hazır olarak satılan bu künefelerin sadece pişirme aşaması size kalmaktadır. Özel bir misafiriniz geldiği zaman gönül rahatlığı ile ortaya çıkarabileceğiniz lezzetlerden biri olan künefe Antakya`da tüketildiği zaman emin olun sizin için çok daha manalı bir hal kazanacaktır.

Künefe Sırasında Hangi Yiyecekler Tüketilmelidir?

Akıllarda bulunan en yaygı sorulardan bir diğeri de hiç şüphesiz ki elde edilecek olan genel yapı içerisinde künefeye eşli edecek olan ürünleri seçmenin zorluğudur. Künefe sade yenildiği zaman da yanında dondurma ile yenildiği zaman da gayet güzel bir lezzet bırakmaktadır. Fakat asıl usul olarak inceleme yapıldığı zaman kişilerin özellikle sade bir biçimde bu tatlıyı tüketmesi gerektiği de belirtilmesi gereken alt başlıklardan sadece bir tanesi olmuştur. Künefe Antakya kapsamında değil de farklı şehirlerde yenildiği zaman yanında kaymak veya dondurma gibi farklı yan malzemeler de konulmaktadır. Fakat asıl önemli olan noktanın hiç şüphesiz ki künefenin kendi tadı olduğunu da belirtmek gerekmektedir Asi Künefe bu konuda en çok içecek konusunda vurgu yapmaktadır. Künefenin yanında asitli içeceklerin servis edilmemesi bir prensip olarak belirlenmiş bulunmaktadır.