Antakya Künefecileri

Antakya Künefecileri

Antakya, yani Hatay`ın merkez ilçesi olan bölge, yemek konusunda ve bunun yanı sıra tatlı konusunda tüm Türkiye içerisinde bulunan en zengin coğrafyalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok farklı yemek çeşidi ile ve aynı zamanda birçok farklı tatlı çeşidi ile Türk yemek kültürüne büyük bir zenginlik kazandıran Antakya, özellikle de künefe konusunda ününü duyurmuş olan bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak bu bölgede bir takım özgün yöntemler ile üretilen ve daha sonra da ülkemizin tamamını ve sonrasında da dünyadaki farklı birçok ülkeyi saran ünü ile lezzetinden söz ettiren künefe, günümüzde son derece kolay ulaşılabilen bir tatlıdır. Dolayısı ile de künefe Antakya dışındaki diğer şehirlerde de kolayca bulunabilmekte ve bu yol ile de tüketilebilmektedir. Şimdi de bu tatlı için tercih edebileceğiniz en kaliteli marka hakkında bilgi verebilir ve bu yönde de detaylı bir şekilde inceleme yapabiliriz.

En Kaliteli Künefe Markası

Söz konusu tatlı, özel bir tel kadayıfından ve ayrıca içerisinde bulunan özel bir dil peyniri türünden yapılan bir tatlıdır. Ayrıca kızartıldıktan sonra üzerinde gezdirilen soğuk şerbet ve bunun yanı sıra kaymak gibi özel ek ürünler ile de son derece lezzetli bir hal alan künefe, ASİ künefe markası tarafından yüksek bir kalite ile üretilmektedir. Künefe Antakya markası haline gelen ASİ künefe ürünleri sayesinde son derece lezzetli bir şekilde bu tatlıdan yiyebilirsiniz. Söz konusu firmanın ürünlerini kullanan ara kullanıcıların değerlendirmeleri sonucunda ve bunun yanı sıra son tüketicilerin değerlendirmeleri sonucunda, birebir orijinal lezzete ulaşabilen tek büyük künefe üreticisi, ASİ olarak seçilmiştir. Dolayısı ile de bu markanın kullanıldığı her yerde son derece rahat bir şekilde künefe tüketebilirsiniz.

ASİ Markası ve Hizmetleri

ASİ, Antakya`nın Seçkin İkramı anlamına gelen bir künefe markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile de direkt olarak bu bölge ile ve bu tatlı çeşidi ile birlikte anılan bir marka olduğunu da bu noktada belirtebilir ve künefe Antakya ürünlerinin diğerlerinin de bu firma tarafından sağlanabildiğini söyleyebiliriz.