Antakyada Künefe Konusunda En Kaliteli Marka Asi Künefe

Antakyada Künefe Konusunda En Kaliteli Marka Asi Künefe

Künefe ülkemizde doğu Akdeniz bölgesinde Antakya bölgesine has olan bir lezzettir. Kadayıf katları arasına özel bir peynir çeşidi konularak elde dilen bu tatlının en son olarak da üzerine su ve şerbette oluşan bir şurup hazırlanarak dökülür. Sonra da isteğe bağlı olarak üzerine antep fıstığı tozu ve de kaymak da konulabilir. Hatay künefesi kapsamında sadece Antakya ilinde değil mersin adana Gaziantep Şanlıurfa gibi illerde imal edildikleri görülür. Ancak farklı görünümlerde olan bu tatlı her türlü aynı tarifte yapılmaktadır.

Biz de asi künefe markası olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli lezzette bir tatlı oluşturmaktayız. Tam kırk senedir ülke genelinde en popüler marka olarak kaliteli bir tat ortaya çıkarmaktayız. Aynı zamanda da dondurulmuş şekildeki paket künefeleri de ülke içindeki illere gönderiyoruz. Bu sayede İzmir Ankara Bursa ve İstanbul künefe konusunda en kaliteli lezzete sahip olmaktadır.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Yapılır

Dondurulmuş künefe gerçek künefede olduğu gibi aynı iki katlı kadayıf arasına özel bir peynir çeşidi konularak yapılır. Bunun tek farkı ise künefe ısıtılmıyor ve üzerine şerbet dökülmeden direkt olarak donduruluyor ve paketleme işlemine tabi tutuluyor.

Sizlerde almış olduğunuz bu paketlenmiş vaziyetteki künefeyi önce tavanız ile ocak üzerine ısıtıyorsunuz. Ardından da bir diğer ocak üzerinde su ve şeker karışımından oluşturacağınız bir şerbeti karıştırıyorsunuz. Şerbet kaynayana kadar bu işleme deva ediyorsunuz. Sonra da şerbeti künefe üzerine sıcak olarak döküp servise hazır hale getiriyorsunuz.

Asi künefe markası olarak hazırladığımız bu künefe paketleri sayesinde Künefe satışımızı daha da arttırmış olduk.

Künefenin Besin Değeri Hakkında

Künefe tatlısı aslında besin değeri bakımından yüksek olduğu için diyet yapmakta olan insanlara pek önerilmez. Ancak paketlenmiş künefelerin arkalarında yazan şerbet tarifinin içine koyacağınız şeker oranını düşürerek daha besin değeri düşük ve şekersiz bir tatlı yeme fırsatınız ortaya çıkıyor.

Kısacası uzmanlar her ne kadar bu tatlıyı pek önermese de şerbetindeki şeker oranını azaltıp yarım porsiyon şeklinde yemeniz mümkündür.