Antakya`dan Dünya Mutfağına Asi Künefe Markası

Antakya`dan Dünya Mutfağına Asi Künefe Markası

Künefe ülkemizde doğu Akdeniz bölgesine has olan bir tatlı çeşididir. Özellikle de Antakya ve Hatay bölgesine ait olan bu tatlı mersin Gaziantep Şanlıurfa adana gibi illerde de farklı görünümlerde imal edilmektedir. Her ne kadar farklı görünümlere sahip olsa da yapılış bakımından her zaman aynıdır. Hatay künefe kapsamında yiyebileceğiniz en kaliteli ürünler ülkemizde asi künefe markası imal etmektedir. Tam 40 senedir sadece kendi yöresine değil önce ülke geneline ardından da tüm dünyaya bu lezzeti tanıtmıştır. Yapmış olduğu Künefe satışı sayesinde de bölgesinin ve de ülkemizin de reklamını ve tanıtımını yapmaktadır.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Yapılır

Dondurulmuş yani hazır künefeler son senelerde epey bir popüler konumdadır. Bu paket içindeki künefeler sayesinde insanlar evlerinde dahi artık istedikleri zaman anında künefe yeme fırsatını yakalamışlardır.

Dondurulmuş künefe normal bir künefenin dondurularak paketlenmiş haline denir. Bu konuda asi künefe markası iki kat şeklinde hazırlamış olduğu kadayıfın arasına özel künefe peynirini koyuyor ve bunu dondurarak paketliyor. İsteğe göre de diğer illere ya da ülke dışında satışı yapılıyor.

Sizler aldığınız bu paket künefeyi öncelikle ocağınızda bir tava yardımı ile ısıtıyorsunuz. Bu sırada da künefenin üzerine dökmek üzere bir şerbet hazırlamanız gerekiyor. Belirli oranlar dahilinde su ve şekeri karıştırarak kaynayana kadar karıştırıyorsunuz. Ardından da bu şerbeti sıcak haldeki künefenin üzerine döküyorsunuz. Bu şekilde servise hazır bir hale geliyor. Her bir paketi bir porsiyon şeklindedir.

Künefenin İçinde Kullanılan Özel Peynir

Asi künefe markası olarak künefenin içinde son derece özel bir peynir kullanıyoruz. Keçi ya da inek sütünden yapılan bu peynirin en önemli özelliği ise tuzsuz olmasıdır. Aynı zamanda da bu peynir kadayıf ile iç içe girdiği zaman ortaya güzel bir tat çıkarması için çalışmalar yapıyoruz. Bu sayede sadece yöremizde değil Ankara İzmir İstanbul künefe konusunda bizim tarihi lezzetimizi en kaliteli şekilde tadabiliyor. 40 senelik bir tarif ile yaptığımız künefeler sizin damak zevkinize göre hitap etmektedir.