Antakya`nın Seçkin İkramı Olan Künefe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antakya`nın Seçkin İkramı Olan Künefe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antakya iline özel bir tatlı olan künefe görünüm ve lezzeti bakımından ülkemiz içinde baklava ile birlikte en çok sevilen tatlı konumundadır. Bu tatlının imalatını yapan bir çok farklı marka bulunmaktadır. Bunlar genellikle Antakya mersin İskenderun bölgelerinde bulunmaktadır. Biz asi künefe markası olarak da Antakya`daki imalat fabrikalarımızda tam 40 yıldır sizlere en kaliteli ürünleri imal etmekteyiz. Gerek kalite gerekse de lezzet açısında ülke içindeki en popüler markaların başında olmamız sayesinde sadece bölgesel bir lezzet değil hem ülke çapında hem de uluslararası derecede önemli bir konumda olmaktayız. Aynı zamanda imalat fabrikalarımızda yapmış olduğumuz paketlenmiş künefeleri de hem yurt içinde hem de yurt dışında satışa sunarak bu lezzetin her coğrafyaya yayılmasını sağlıyoruz. İstanbul künefe konusunda yiyeceğiniz lezzetli markaların başında da bizim sağladığımız künefeler gelir.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Hazır Hale Gelir

Dondurulmuş künefe paketlerinin arkasında da aslında bunun nasıl bir şekilde hazırlanacağı bilgisi vardır. Bu kapsamda yapılması gereken ilk durum paketinden çıkarmış olduğunuz künefeyi bir tava içinde ısıtmaktır. Bu sırada da ayrıca diğer bir ocakta bir tencerenin içine su ve şeker katarak şerbet yapmaya başlayabilirsiniz. Şerbetin içinde kullanacağınız su ve şekerin oranları paketin arkasında yazmaktadır. Şerbet kaynayana kadar karıştırmaya devam ediyorsunuz. Ardından da sıcak bir haldeki künefeyi tabağa yerleştiriyor ve üzerine de bu şerbeti döküyorsunuz. Ardından da isteğe özel olarak antep fıstığı ya da kaymak ile bu tatlıyı süsleyebilirsiniz. İşte bu şekilde servise hazır bir hale geliyor.

Dondurulmuş Künefe İçinde Kullanılan Peynir

DondurulmuşHatay künefelerin içinde tercih edilen peynirin özelliklerinin kadayıfla tam anlamlı bir olumlu etki bırakması gerekir. Bu sayede kaliteli bir lezzet ortaya çıkabilsin. Asi künefe markası olarak keçi ya da inek sütünden elde ettiğimiz peynirimizi künefemizin içinde kullanıyoruz. Bu arada peynirin tuzsuz bir yapıda olmasına da ayrı bir şekilde dikkat ediyoruz. Bu şekilde titiz bir çalışma ile ortaya kaliteli bir lezzet çıkarıyor ve Künefe satışımızı da arttırıyoruz.