Antep Fıstıklı Künefe

Antep Fıstıklı Künefe

Birçok farklı kurum ve kuruluş tarafından Türkiye`nin dört bir yanına künefe servisi yapılmasını sağlayacak düzenlemeye şahit olunabilmektedir. Bol Antep fıstıklı ve bol miktarda peynir barındıran künefe, satılmak istendiği taktirde çok büyük bir kitleye ulaşabilecektir. Bu sayede Hatay da dahil olmak üzere birçok bölgedeki satışlar düzenli olarak sürdürülebiliyor. Hazır künefe nasıl pişirilir? Hazır künefenin pişirilebilmesi ve yenilebilmesi için dondurulmuş olarak satın alınmayı gerekmektedir. Dondurulmuş künefelerin iç ve yüzey kısımları hazır durumdadır. Şerbetinin kaynatılması ve dondurulmuş künefenin pişirilmesi gerekiyor.

Hatay Künefe Yapılışı ve Lezzetli Künefe

Türkiye`de çok yaygın bir şekilde görülen Hazır künefe nasıl pişirilir? Büyük bir kitleye hitap etmeye başlayan künefe firmaları artık salonlarında yer olmadığı için yeni teknikler geliştirmeye başlamışlardır. Hem pratik hem de daha uygun fiyata gelen toptan dondurulmuş künefe satışı, alınacak olan künefenin gece de rahatlıkla yapılmasını sağlıyor. Bu zamana kadar her bir dondurulmuş künefenin yapılışında, gönderilen tabakla birlikte pişirme işlemi yapılmaktadır. Ocakta birkaç dakika aralıklarla hem alt hem de üst yüzeyinin iki tabağın yüzyüze gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Daha sonra ise tabaklar ateş üstünde şerbetli tatlının pişeceği miktarda çevrilir ve yemek için uygun hale getirilir.

En İyi Künefe Nerede Satılıyor?

Dünya genelinde en kaliteli ve lezzetli tatlılar arasında künefeye mutlaka yer verilecektir. Türkiye`nin ve Hatay ilimizin meşhur bir ürünü olarak piyasaya sürülen künefe, ASİ Künefe firması tarafından daha lezzetli bir hale getirilmiştir. Yapılan çalışmalarla birlikte yüzlerce kişinin iş imkanı elde etmesinin önü açılmış ve ASİ Künefeleri firmasının çalışmaları başarıya ulaşmaya başlamıştır. Sadece Hatay`da değil, Türkiye`nin büyük bir bölümünde hizmet devam ediyor. Ürünün kalitesini garanti altında tutabilmek amacıyla her türlü sertifikayı almış olan ASİ Künefe, bu sertifikaları müşterileriyle paylaşmaktadır.

Firmanın kalitesini ve garantili bir şekilde verdiği hizmeti ortaya koyan hizmetlerin tamamını an itibariyle kullanılan internet sitesinde görüntüleyebilirsiniz. 40 yılı aşkın süredir künefecilikle ilgili yürütülen çalışmaların her biri en lezzetli künefenin ortaya konulabilmesine zemin hazırlamıştır. Hazır künefe nasıl pişirilir? Bu konuda ASİ Künefe firması tüm süreci detaylı bir şekilde kayıt altında tuttuğu bir video da kaydetmiştir.