Asi Künefe’de Künefe Şenliği

Asi Künefe’de Künefe Şenliği

Künefe 17. Yüzyılın ortalarından itibaren Hatay ili ve çevresinde bu bölgeye has olan ürünlerle yapılan bir tatlı çeşidi olmakla birlikte, zaman içerisinde evrimleşerek bugün ki halini almıştır. Hatay Künefe olarak ilk günden itibaren değişmeyen en önemli özellikleri arasında kullanılan yağ ve yöresel peynirdir.

Asi Künefeleri; bu eşsiz lezzeti daha ileri boyutlara taşıyarak ve tamamen birinci kalite mamuller kullanarak çeşitlendirmiştir. Ürünleri olan, özel yöresel peyniri, el dökümü olan hamuru ve nefis tereyağı ile birlikte kaliteli Antep fıstığı sayesinde birçok çeşide sahip künefeleri ile birlikte sizleri beklemektedir.

Ayrıca dondurulmuş künefe temini sayesinde Türkiye`de binlerce mekana da bu eşi benzeri olmayan lezzeti sunma gururunu yaşar.

Peynirin En Tatlı Hali

Osmanlı mutfağının ana tatlılarından biri olan künefe, orijinal iç malzemesinin özelliği olan tuzsuz peyniri ile insanoğlunun hayal gücü ve damak tadını birleştiren peynirin en tatlı hallerinden biridir. İstanbul Künefe olarak sizlere hizmet veren Asi Künefeleri, lezzetli bir künefe yapabilmek adına bütün püf noktalarına son derece özen göstermektedir.

Yabancı ziyaretçilerinde tüketmek istedikleri tatlılar arasında yer alan künefe, ülkenin dört bir yanında kriterlerine uygun yapıldığı müddetçe sadece adını duymak bile ağız sulandırmaya yetiyor.

Porsiyonluk künefe kaplarında hazırlanabileceği gibi, büyük tepsilerde pişirilerek, daha sonra dilimlenmek sureti ile tabaklara da alınabiliyor. Kışın soğuk havasını, yazın da sıcağını unutturacak olan bu tatlı, sıcacık tel kadayıfların arasından uzayan özel peyniri ile ilk kez tadanları bile kendine müdavim kılar.

Öncü Bir Firma

12 ülkeye ihracatları olan ve künefe satışı noktasında hedefi on iki`den vuran Asi Künefeleri, harika dizayn edilmiş işletmeleri ve birçok yere temin ettiği dondurulmuş lezzetleri ile kaliteden ve hizmetten asla ödün vermeyen bir anlayış içerisinde sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Peyniri ve kadayıfı üretildiği tesislerde gıda mühendisleri tarafından kontrolde tutulan bu firma ürettikleri künefeleri farklı kılan bu özelliği sayesinde her topluma ve her çevreye hitap ediyor. Leziz ve güvenilir bir gıda üreticisi olarak, künefeyi dünyaya sunmak amacı ile yola çıkan Asi Künefeleri hakkında bilgi almak için http://www.asikunefeleri.com/index.html adresini ziyaret edebilir ve bu siteden istediğiniz bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.