Asi Künefe Tatlıları Tüketiciler İçin Uygun Kriterleri Barındırıyormu?

Asi Künefe Tatlıları Tüketiciler İçin Uygun Kriterleri Barındırıyormu?

Bir tatlı üretmenin ve tüketicilere sunmanın en önemli kriterleri, damak tadına uygunluğu ve sağlık unsurlarının tamamlanmasıdır. Böylece ikisi bir arada uyumlu olduğunda, tüketiciler adına bir güven sağlanır. Bu hususa adım atan Asi Künefe`nin 40 yıllık bilgi birikimi üzerinden yola çıkarak, künefe satışı ve üretimi noktasında epey bir özenli bir çalışmanın gerçekleştirildiğini söylemek mümkündür.

Günümüz teknoloji ile bir bütün olan ve tüketici sayısının epey fazla olduğu bir dönemdir. Bu yüzden Asi Künefe, çok daha fazla tüketiciye ulaşmak adına, dondurulmuş künefe satışlarını gerçekleştiriyor. Künefe`nin doğal yapısının bozulmadan taze bir şekilde dondurulması ve sonra tüketici tarafından fırında pişirilerek tüketilmesi üzerine kurulan bir işlemdir. Böylece tazelik unsuru bozulmadan, Hatay künefesi, en doğal hali ile tüketilebilmektedir.

Tatlının Üretim Aşaması ve Malzemelerin Genel Durumu

Künefe`de kullanılan tereyağı ya da yağ, peynir, tel kadayıf ve suya kadar belirli bir döngüsü vardır. Elbette doğru malzemenin birbiri ile uyumu ve kıvamının tutması ve şerbet etkilerine kadar, bir künefe`de oldukça temel kriterler yer alır. Künefe satışının iyi bir şekilde yapılabilmesi adına, Asi Künefe`nin üretim hususunda bazı değerleri taşıdığını söylemek mümkündür.

Gıda mühendislerinin kontrolü ile yapılan künefe üretimleri, sağlığa Asi Künefe`nin önem verdiğini göstermektedir. Aynı şekilde künefe`nin künefe olmasına gelen üretim aşamaları da, özel bir çalışmanın ve deneyimli ustaların ellerinden çıkmadır. Üretim kalite standartlarına uygun olarak tamamlandıktan sonra, dağıtım aşamasına geçilmektedir.

Üretimden Sonrası Dağıtım ve Paketleme

Künefe satışında önemli olan hususlarda, üretimin ardından dağıtım gelir. Dağıtım ise, dondurulan künefenin, yine özel bir -18 derecelik ortamda, Türkiye`nin her yerine ulaştırılmasıdır. Bu alanda tüketicilere ulaştırılması adına, market zincirler, oteller, pansiyonlar, kamu sektörü ile özelleştirilmiş alanlar ve sosyal bölgelere kadar bir dağıtım kanalı yer alır. İstanbul künefe satışlarından, Ankara`ya, Adana, Mersin, İzmir ve diğer pek çok illere kadar ulaştırılması sağlanmaktadır.

Eğer tüketiciler için uygun bir arayış içerisinde iseniz Hatay Künefesi için, 60`lı ya da 100`lü paketler halinde tek kişilik künefeleri sipariş etmeniz mümkündür. Çok daha fazlası için http://www.asikunefeleri.com/index.html adresine bakabilir ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.