Asi Künefeleri’nde Basit Tarif ve Tatlılar

Asi Künefeleri’nde Basit Tarif ve Tatlılar

Türk mutfağından çok özel lezzetler görebilirsiniz. tatlı kültürü gelişmiştir. Buna benzer mutfaklar arasında Ortadoğu ve Balkan Mutfağı bulunur. Tatlı denince akla gelen alternatifler arasında Hatay künefe bulunur. Eğer seçiminizi bu yönde kullanmak isterseniz çeşitli restoranları ziyaret edebileceğiniz gibi kendiniz de evde basit tariflerden faydalanabilirsiniz. Elbette bu konuda dikkatli olmak ve açıklamaları – yönlendirmeleri takip etmek gerekir.

Hatay Asi Künefeleri

Künefe satışında görebileceğiniz en iyi markalardan biri Asi Künefeleri`dir. burada yer alan zengin içerikler sayesinde hazır ürünleri ya da malzemeleri alabilir ve kendi künefelerinizi daha çabuk yapabilirsiniz. Künefe yaparken kullanılan malzemelerin en önemlisi hamurdur. Bu hamur hem kadayıf hem künefe yapımında kullanılır. Adı genel olarak tel kadayıf olarak geçer. Teller halinde olan bu hamuru yapmak kolay olsa da, genel olarak hazır seçenekler değerlendirilir. Bu hazır seçeneklerin de kesinlikle yerinden gelmesi ve kaliteli olması gerekir, zira zaten tatlının en önemli malzemesi hamurdur.

Dondurulmuş künefe alacaksanız dahi, kaliteli malzemelerin kullanıldığından emin olmalısınız. Asi künefeleri bu konuda tüketicileri memnun edecek ürünleri seçerek kişilerle buluşturuyor. Hazır ürünler ya da malzemeler konusunda güvenebileceğiniz firmalarla çalışmalısınız. Böylece tatlılarınızı hem sağlıklı hem de hızlıca yapabilirsiniz.

Kadayıf ve Künefede Püf Noktaları

İstanbul künefe ve kadayıf konusunda birçok restoran vardır. Bu restoranlarda elbette size hitap eden ustaları görebilir ve istediğiniz ürünleri buralarda yiyebilirsiniz. Elbette biz evlerinde de tatlı yapmayı seven bir kültüre sahibiz. Sizin de seçiminiz bundan yanaysa, evde yapılacak özel tarifleri değerlendirebilirsiniz. Kadayıf ve künefe yapmak birbirine benzer. Bu seçenekler konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, hamurun kaliteli olması ve pişirilirken yanmamasıdır. Tarife ve malzemeye göre pişirme işlemi fırın ya da tavada olabilir. tavada olacaksa bakır tava her zaman daha çok tercih edilir.

Şerbetin kıvamında yapılması ve yapım esnasında limon kullanılması gerekir. şerbet ılık dökülmeli. Eğer hazır bir kadayıf ya da künefe varsa ve soğuksa, o zaman şerbet sıcak dökülür. Peynirli künefe için mutlaka tuzsuz bir peynir, mümkünse yöresel peynir tercih edilmeli. O yoksa dil peynir ya da lor peyniri uygun olur.