Asi Künefeleri’nde Hazır Seçenekler

Asi Künefeleri’nde Hazır Seçenekler

Hatay künefe en meşhur geleneksel lezzetlerden biri olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Eğer siz de bu özel ve basit tatlıyı seviyorsanız, Türkiye`nin birçok yerinde restoranlarda görebilirsiniz. Özellikle yöresel lezzetlerin satıldığı restoranlarda daha çok görülür. Hatay yöresine ait olan bu meşhur tatlı, aynı zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde birçok yerde meşhur bir tatlı alternatifi olarak karşınıza çıkar.

Künefe Yapmak İster Misiniz?

Genelde restoranlarda gördüğünüz künefeyi aslında siz de basit bir şekilde kendiniz, evde yapabilirsiniz. Künefe satışında öncü marka Asi Künefeleri size hem hazır seçenekler hem de iyi malzemeler sunuyor. Genelde yöresel tatlar konusunda malzeme seçimi önemlidir. Bu konuda Asi Künefeleri`ne güvenebilir ve müşteri hizmetlerine her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe almak isterseniz, ilerleyen zamanlarda da dolabınızdan her zaman çıkarıp yapabileceğiniz bir tatlı alternatifi olur. En özel tarifler için paketlerin üzerini inceleyebilir ve şirket sitesinden de destek alabilirsiniz. dondurulmuş ya da hazır seçenekler porsiyona göre değişir. Bunları paketinden çıkarıp fırına atmanız yeterli olur. Bunun dışında, genel olarak size kalan şerbet hazırlamak olur ki bu en fazla yirmi dakika içinde olur. Hazır tatlılar sayesinde zamanı daha iyi kullanabilirsiniz.

Asi Künefelerinde Yaygın Ağ

İstanbul künefe restoranlarında elbette bol seçenek bulunur. genelde restoranlarda gördüğünüz tatlıları yapmak size zor gelebilir. Oysa künefe yapmak çok kolaydır. Malzeme de azdır. Sade bir künefe için;

Eğer peynirli bir kadayıf yapmak isterseniz, Urfa – Antep ya da Hatay peyniri kullanmanız iyi olur. Böyle bir şansınız yoksa daha kolay bir önerimiz var. Lor peyniri ve dil peyniri kullanabilirsiniz.

Künefe malzemesi olan tel kadayıf, aynı zamanda kadayıf yapımında da kullanılır. Bu nedenle isterseniz kadayıf ve bunun farklı tariflerini de yapma şansınız vardır. burada önemli olan yapacağınız tarifleri önceden incelemek ve buna uygun malzemeleri satın almaktır. Daha sonraki süreçte kıvama uygun bir şekilde şerbetinizi ve tatlınızı yapabilirsiniz.