Asi Künefeleri’nde Kalite Tesadüf Değil

Asi Künefeleri’nde Kalite Tesadüf Değil

Şerbetli tatlıların Türk mutfağında önemli bir yeri vardır. Künefe bu mutfakta yer alan en güzel lezzetlerden biridir. Eğer siz de özel künefeleri denemek isterseniz

Hatay künefe iyi bir alternatif olacaktır. seçiminizi bu tattan yana kullanabilir, gerek sade gerekse peynirli seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunun için özel restoranlara gidebilir ya da kendinize güveniyorsanız malzemelerinizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Antakya`dan Asi Künefeleri

Künefe satışına yeni bir soluk getiren Asi Künefeleri, uzman bir kadroyla çalışıyor. Yani siz siparişinizi oluşturun, kısa süre içinde tüm siparişler kapınıza gelsin. Üstelik künefe ve kadayıfta farklı tarifler ve bunların uygulanışı, hazır seçenekler konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Online olarak siparişinizi istediğiniz zaman verebilirsiniz.

Dondurulmuş künefe alternatifleri de olduğu için önceden alımınızı yaparak, derin dondurucuda saklayabilir ve zamanı gelince kullanabilirsiniz. Aniden bir misafiriniz geldiği zaman panik içinde olmanıza gerek yok. Kadayıf ya da künefe malzemesiniz çıkarıp hemen yapabilir ya da direkt hazır olarak sunulan ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun için fırına tatlınızı atmak ve bu esnada şerbetinizi hazırlamak yeterlidir.

Kadayıf ve Künefe Şerbeti Nasıl Dökülür

İstanbul künefe bakımından birçok merkeze sahiptir. Elbette insanın kendi tatlısını yapması çok daha cazip gelir. Bu da malzemelerin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmekten kaynaklanır. Eğer kadayıf ve künefe sevenlerdenseniz ve bunları kendiniz yapmayı seçiyorsanız, bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekir. Dondurulmuş hazır seçenekleri değerlendirseniz bile şerbetinizi kendiniz yapmalısınız. şerbeti yapmak kadar dökmek de önemlidir.

Tüm şerbetli tatlılarda dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntı, tatlının yeni pişmiş yani sıcak olması ve şerbetin de ılık olmasıdır. Eğer elinizde hazır kızartılmış bir şerbet varsa kadayıf soğuk olacağı için şerbeti sıcak dökmeniz gerekir. Diğer durumlarda ılık olmalıdır. Üstelik dökme işlemini yaparken bir sıra şerbeti dökmeli, daha sonra şerbetin çekilmesini beklemelisiniz. Bir süre sonra yeniden kalan şerbeti dökmeniz mantıklı olacaktır. şerbeti mutlaka kepçe yardımıyla yedirerek dökün. Bu noktada tencere kullanmak mantıklı olmaz. şerbeti verilen kadayıf, sunumdan bir saat önce yapılmalıdır.