Asi Künefeleri’nde Kaliteyi Ucuza Alın

Asi Künefeleri’nde Kaliteyi Ucuza Alın

Künefe, yıllardır yöresel bir lezzet olarak hayatımızda yer alıyor. Hatay, Antep, Urfa gibi seçenekleri görebilirsiniz. Genel olarak yapım ve malzemeler aynı olsa da, uygulamalar ya da püf noktaları konusunda değişiklikler görebilirsiniz.

Peynirli Künefe

Hatay künefe sevenler genelde peynirli olduğunu bilir. İlk etapta peynirli bir tatlının olması size garip gelebilir. Oysa kullanılan peynirin kıvamı sayesinde, peynirli bir şerbetli tatlı oldukça lezzetli olur. Elbette kullanılan peynir önemlidir. Daha çok;

Yörelerde bu peynirleri bulmak kolaydır. Oysa durum büyük şehirlerde ya da bu yörelerin dışında farklıdır. Peynir bulmak konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çiğ süte benzeyen en yakın seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Dil peyniri ve lor peyniri bunun arasında yer alır.

Künefe satışında peynir tatlandırma açısından önemlidir. Asi Künefeleri bunu biliyor ve yerinden getirilen malzemeleri tüketicilerle buluşturuyor. Üstelik bunun için fahiş fiyatlar ödemenize gerek yok. En uygun fiyatlar sayesinde, künefelerinizi cebinizi yakmadan alabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe de seçenekler arasında bulunur. Dondurulmuş peynirli künefe olduğu için hiç uğraşmadan ve vakit kaybına uğramadan tatlınızı yapabilirsiniz.

Künefe Nasıl Yapılır?

İstanbul künefe konusunda restoran imkanı sunan bir şehir olsa da, kendiniz evinizde istediğiniz zaman künefelerinizi yapabilirsiniz. Bunun için dondurulmuş seçeneklerin yanı sıra hazır künefe hamurunu da tercih edebilirsiniz. Hazır künefe hamuruyla işlem elbette daha uzun sürer. Bunun için bakır tepsiniz varsa daha uygun olur. Eğer yoksa bir krep tavası kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

Şerbet için;

Önce şerbeti derin bir kapta yapalım ve beklemeye alalım. Malzemeleri karıştırın kaynatın