Asi Künefeleri’nde Tarifleri Keşfedin

Asi Künefeleri’nde Tarifleri Keşfedin

Hatay künefe Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde en sık yapılan tatlı türlerinden biridir. Şerbetli bir tatlıdır. Yapımı kolaydır. Ana malzemesi tel kadayıf olarak geçer. Tatlıyı yapmak kolay olsa da, kullanılan malzemeleri iyi olması önemlidir. Anavatanı Hatay olmasına rağmen, Urfa, Antep, Adana, Mersin gibi yerlerde de sıklıkla görülür. Dolayısıyla bu bölgeye gidince, mutlaka künefe tatmanız gerekir. buralarda bu işi layıkıyla yapan özel ustalar olduğunu göreceksiniz.

Künefe Yapmanın En Kolay Hali

Künefe yemek için Hatay`a gitmenize gerek yok. Asi Künefeleri hem künefe satışı hem de kadayıf satışı yapar. Üstelik bunun için ürünler arasından seçim yapmanız yeterlidir. Ürün seçenekleri arasında zengin bir skala olduğunu göreceksiniz. Kadayıf ya da künefe, yapımı basit olan tatlılar olduğu için birçok farklı varyasyonları vardır. Dolayısıyla küçük malzeme eklemeleriyle daha farklı tatlılar yapabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe son yılların en büyük kolaylıkları arasında yer alır. İsterseniz her tatta künefeyi seçip, dolabınıza koyabilirsiniz. Derin dondurucuda daha uzun ömürlü olacaktır. zamanı geldiğinde çıkarıp hemen pişirme ve ikram etme fikir kolay ve pratiktir. Asi Künefeleri size bu olanağı sunuyor. Değişik özelliklerde olan künefe ve kadayıfları ya da bazı ana maddeleri satın alabilir ve dondurma yöntemi sayesinde bunları daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Tarifler konusunda ise tedirgin olmanıza gerek yok. Emin olun birbirinden farklı tariflerin aslında bir ortak noktata toplandığını göreceksiniz. genel olarak künefe ve kadayıf yapımı aynıdır. Şerbet kıvamı önemlidir. bunun için ölçülere uymak gerekir. bir bardak suya, bardağın 4/3 oranında şeker yeterlidir. En önemli ayrıntı limon damlaları. Zira bu damlalar sayesinde şekerlenme gibi bir sorun yaşamazsınız. Limon damlasını kaynamadan sonra, ocaktan almadan beş dakika önce damlatabilirsiniz. En son kapatıp dinlendirin ki hamurunuzda sıcak şerbetin dökülmesiyle bir hamurlaşma sorunu ortaya çıkmasın.

Asi Künefeleri Siparişi

İstanbul künefe için sipariş vermek çok kolay. Sadece iletişim kurmanız kafi. Dağıtım ağının hızlı olması nedeniyle künefeleriniz ya da malzemeleriniz en kısa zamanda sizde olur. Bu süreçte aklınıza takılanları yetkililere danışmaktan çekinmeyin.