Asi Künefeleri’nin Tadı Damağınızda Kalacak

Asi Künefeleri’nin Tadı Damağınızda Kalacak

Şerbetli tatlılarla aranız iyiyse, Hatay künefe sevebileceğiniz bir lezzettir. Uzun zamandır bilinen tatlılar arasında yer alan künefe, aynı zamanda yöresel ve geleneksel bir tat olarak karşımıza çıkar. Genelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde karşılaşılan bu özel lezzeti, elbette ülkenin her yerinde tatma şansınız olur.

Asi Künefeleri Daha Lezzetli

Künefe satışı denince akla gelen marka Asi Künefeleri. Evinizde künefe yapmak ya da toplu alımda bulunmak istiyorsanız, hemen firmayla iletişim kurabilir ve yetkililerden destek alabilirsiniz. Böylece evde olduğunuz zaman dilimlerinde, misafirleriniz için kendi tatlılarınızı yapabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe çok pratik bir yöntemdir. Derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Daha sonra ihtiyacınız olduğu anda dondurucudan künefelerinizi çıkarabilir ve fırına koyup dakikalar içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte sadece şerbetinizi hazırlamak size düşer. Şerbet hazırlamak konusunda ise sadece şeker ve su yeterli olacaktır. Kıvamını tutturmanız durumunda, tarifleri kolayca uygulayabilirsiniz.

Kalite Daha Ucuz

İstanbul künefede kaliteyi ucuza almak için Asi Künefeleri`ni tercih edin. Birbirinden özel tarifleri uygun fiyata yapabilmek ya da satın alabilmek önemlidir. Bu anlamda fiyatlar uygundur. Zaten kadayıf ya da künefe maliyeti yüksek tatlılar arasında değildir. Bu iki tatlının malzemeleri aynıdır. Yapım aşamasında değişik uygulamalar vardır. Genelde ana madde olan hamur satın alınır. Bu hamur hazır kullanılmak üzere, şoklanmış dondurulmuş şekilde karşınıza çıkacaktır. Bunu nasıl almak istediğinize, tüketim alışkanlıklarınıza göre karar vermeniz gerekir.

Peynirli ve sade seçenekler karşınıza çıkar. Genelde peynirli seçenekler konusunda peynir seçimi elbette önemlidir. Tuzsuz bir peynir kullanılması gerekir. Çiğ süte yakın olan tuzsuz peynir sayesinde, istediğiniz kıvamı daha iyi tutturursunuz. Bunun için, dil peyniri ve lor peynirini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında Antep, Urfa ve Hatay peyniri gibi tatları bulma şansınız olursa, elbette kıvamı daha iyi tutturabilirsiniz. Bir bütün olarak tüm malzemelerin iyi olması, en iyi künefeyi yapmanızı sağlar. Zaten burada pişirmek ya da malzemeler konusunda sizi yoracak bir durum yoktur. Sadece tam bri kıvam gerekir. Bunun için de oranları iyi dengelemelisiniz.