Asi Künefeleri’yle Özel Tarifler Yapın

Asi Künefeleri’yle Özel Tarifler Yapın

En bilinen şerbetli tatlılardan biri de künefedir. Bu özel tat için restoranlara gidebilir ya da evde kendiniz değişik tarifleri değerlendirebilirsiniz. Hatay künefe künefenin hası olarak geçer. Eğer künefe seven biriyseniz, hemen bir Hatay künefe yapabilirsiniz. Bunun zor olmadığını tarif incelemesinde göreceksiniz. Malzemeler azdır. Kıvam tutturmak önemlidir.

Künefe ve Kadayıf Satışları

Künefe satışı için hemen Asi Künefeleri ile diyalog kurabilirsiniz. Etkin dağıtım kanalları sayesinde yetkililer size her konuda yardımcı olacaktır. Toptan ya da perakende satış sayesinde hazır malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

Dondurulmuş künefe en çok talep gören ürünler arasında yer alır. Bu ürünleri alıp mutfağınıza koyabilir ve ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz. Dondurulmuş tatların yapımı gayet kolaydır. Sadece yapmanız gereken paket üzerindeki uyarı ve tarifleri okumaktır. Hem peynirli hem sade hazır seçeneklerin yanı sıra, sadece ana madde olan kadayıf ya da künefe hamurunu da görebilirsiniz.

Kuru Kadayıf Tatlısı Sunumu

İstanbul künefe için restoranların yanı sıra, kendi tatlılarınızı sevdikleriniz için kendiniz de yapabilirsiniz. Kuru kadayıf tatlısı bunlardan biridir.

Malzemeler:

Şurup için;

Yapılışı: Geniş bir tepsi alın ve kadayıfları didikleyip açarak yerleştirin. Eritilmiş tereyağı ve zeytinyağını üzerinde gezdirin. Daha sonra bunu iyice karıştırıp tatlıyı yapacağınız tepsiye yarısını alın. Bunu üstüne iç cevizleri ekleyin ve kala kadayıfı yayın. Fırın 200 derecede ısınsın. Isına fırına yaptığınız karışımı koyun ve iki tarafın da kızarmasını sağlayın.

Tatlı şerbeti için bir büyük tencere alın ve içine toz şeker, su bir çimdik tuz koyun. Şerbet kıvamını alana kadar kaynatın ve en sonra ateşten almadan limon damlası ekleyin. Şerbeti sıcak olarak çıkan kadayıfın üzerine iki taraflı olarak dökün. Dinlendirip üzerine antep fıstığı serpin.

Asi Künefeleri hem bu özel tarifleri hem de hazır malzemeleri size sunar. Size de sunumunuzu yapmak ve afiyetle yemek düşer.