Asi Künefeleri En Uygun En Lezzetli

Asi Künefeleri En Uygun En Lezzetli

Şerbetli tatlılar arasından en çok tercih edilenlerden biri de künefe. Genelde Hatay künefe olarak bilinir, zira memleketi de Hatay`dır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde sıkça bu tatlıya rastlarsınız. Küçük farklılıklar hariç aslında birçok şey aynıdır. Yapımı bir hayli basittir. Ne zaman isterseniz, kısa süre içinde yapabilirsiniz. Aynı zamanda birçok restoranda da sunumunun olduğuna şahit olabilirsiniz.

Künefede Asi Farkı

Künefe satışıyla alakalı en etkin çalışanlardan biri de Asi Künefeleri`dir. siparişinizi hemen oluşturabilir ve en özel ürünlerden alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekiplerin ürettiği ürünlerin memleketi de Hatay`dır. Dolayısıyla zaten ürünün anavatanından gelen ürünler sayesinde siz de evinizde lezzetli tatlar hazırlayabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe en çok tercih edilen ürün seçenekleri arasında yer alır. Dondurulmuş ürünler sayesinde her zaman dolabınızda yapabileceğiniz özel bir tatlınız olur. Asi Künefeleri dondurulan ürünleri sizinle paylaşır. Kaliteyi ve lezzetli ürünleri en uygun fiyata alabilirsiniz. Bu malzemeleri çok uzun süre saklayabilirsiniz. Özellikle derin dondurucunuz varsa, çok mantıklı olur. Uzun süreli kullanım şansınızın yanı sıra, pratik ve zamandan kazanabileceğiniz tatlılarınız hazırda beklemiş olur. Bir misafiriniz geldiği zaman, hemen paketten çıkarıp fırına atabilirsiniz. Size kalan şerbet yapmak olur ki, bu çok basit bir prosedürdür.

Kadayıf ve Künefe

İstanbul künefe konusunda restoran seçenekleri sunan bir şehirdir. Yine de evinizde künefe ya da kadayıf yapmak isterseniz malzemeler konusunda tedirgin olmanıza gerek yok. İki tatlının da malzemeleri aynıdır. Ana malzeme kadayıf hamurudur. Tel kadayıf olarak geçer. Yapım süreci de birbirine çok benzer. Birbirinden farklı tarifler görebilirsiniz.

En özel tarifler için aldığınız dondurulmuş ürünlerin üzerine bakabilirsiniz. Aynı zamanda, peynirli seçenekler için tuzsuz alternatifleri değerlendirmeniz gerekir. Künefe yaparken dil peyniri ve lor peyniri en çok tercih edilen peynirler arasında yer alır. Bunlar tuzsuz ve çiğ süre en yakın olanlardır. Aslında Antep, Urfa, Hatay peyniri olsa durum daha güzel olur; ancak bu peynirleri temin etmek her zaman mümkün olmayabilir. Asi Künefeleri malzeme teminleri ve künefeler konusunda her şeyle ilgili size destek sağlayacak.