Asi Künefeleri Pratik Uygulamalarla Yanınızda

Asi Künefeleri Pratik Uygulamalarla Yanınızda

Zorlu şehir hayatı ve yoğunluk, her konuda pratiklik gerektiriyor. Özlediğimiz tatları restoranlarda ayak üstü atıştırıyoruz. Asi Künefeleri bu konuda kendi üstüne düşeni yapıyor ve Hatay lezzetini, şerbetli tatlı sevenlerle buluşturuyor. Künefe sevenler hemen Asi Künefeleri ile iletişim kurabilir ve istediği künefelerin siparişini oluşturabilir

Peynirli ve Sade Künefe

Hatay künefe en sevilen künefe türüdür. Zaten orijinali de bu şekilde geçer. Peynirli ya da sade seçenekler vardır. Evde künefe yapmak gözünüzü korkutsa da, aslında bu tatlının ne kadar kolay olduğunu tarif incelemesinde anlayacaksınız. Hazır ve dondurulmuş künefe seçenekleri sayesinde ne zaman isterseniz çok kısa süre içinde künefenizi kendiniz yapabilirsiniz. Hem bu sizin için daha ekonomik olacaktır. Evde kendiniz ve sevdikleriniz için künefe yapabilirsiniz.

Künefe satışında hazır seçenekler, tüketici için çok pratiktir. Hemen poşetinden çıkardığınız malzemeyi fırına atabilir ve üzerine şerbeti dökebilirsiniz. Size sadece şerbeti yapmak kalır. Kaldı ki şerbet yapmak çok kolaydır. Bunun için şeker, su ve birkaç damla limon yeterlidir. Şeker ve suyu karıştırın, kaynatın ve ocaktan almaya yakın birkaç damla limon damlatın. Soğutup hazır künefenizin üzerine dökün ve kendinizi restoranda hissedin.

Künefenin Yapılışı

İstanbul künefe için peynirli ya da sade olanların yanı sıra, yanına mevsime göre dondurma ve kaymak koyulanları görebilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Damak tadınıza göre uygulama yapabilir ya da hazır seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Künefenin ham maddesi bir hamurdur. Bu hazır hamur ip iptir. Hamuru alıp bir tepsiye koymanız gerekir. Tabi tepsiyi tereyağıyla yağlamalısınız. Daha sonra eritilmiş tereyağı ve seçtiğiniz peyniri üzerine koymalı ve kalan künefelerle üstünü kapatmalısınız. Her iki tarafı da tavada çevirmek suretiyle yakmadan pişirmeniz gerekir. en son üzerine önceden hazırlanmış olan soğumuş şerbeti dökmeli ve dinlenmeye almalısınız. Dinlendikten sonra üzerine ceviz ve fıstık içi koyabilir ve çeşitli şekillerde süsleyebilirsiniz. Peynir seçiminde dikkatli olun ve tuzsuz peynir seçin. Dil peyniri ve lor peyniri kullanabilirsiniz. Mümkünse Hatay peyniri gibi yöresel seçimler elbette daha lezzetli olacaktır.