Asi Künefeleri Tatlıda Zirve

Asi Künefeleri Tatlıda Zirve

Tatlıyla aranız iyiyse Asi Künefeleri`ni denemelisiniz. Özellikle künefe ve kadayıf konusunda en özel fırsatlar, tarifler sizi bekliyor. Hatay künefe sevilen tarifler arasında yer alır. Geleneksel bir tat olduğu için, emin olun Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde birçok şehirde rastlayabilirsiniz. Anavatan Hatay olduğu için eğer fırsatınız varsa buradaki özel tatları denemenizi tavsiye ederiz.

Antakya`dan Gelen Lezzet

Künefe satışı deyince akla kuşkusuz Antakya gelir. Bu özel tat için oralara gitmenize gerek yok. Asi Künefeleri buradan aldığı lezzetleri sizinle buluşturuyor. Yaygın dağıtım ağı sayesinde siparişinizden kısa bir süre sonra istediğiniz ürünler elinizde olacak.

Dondurulmuş künefe ya da hazır seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda yoğun hayat, insanların daha hazır ve pratik seçeneklere yönelmesini sağlıyor. Asi künefeleri bu konuda herkesi mutlu edecek bir karar alarak en doğal ve memleketinden gelen ürünleri paylaşıyor. Dondurulmuş ürünler sayesinde tatlılarınız her zaman hazır olacak. Bunun dışında istediğiniz ek malzemeler konusunda da ürün sekmesinden kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Tel kadayıf hamuruyla yapılan tatlı sadece künefe değildir. İsterseniz kadayıf da yapabilirsiniz. Üstelik kadayıf tarifleri sayıca daha fazladır. Bunlar arasından seçim yapabilir ve hazır hamurunuzla her zaman kadayıflarınızı yapabilirsiniz.

Sarma Kadayıf

İstanbul künefe seçenekleri için restoranları deneyebilirsiniz elbette. Biz sizinle sarma kadayıfı tarifini paylaşalım.

Malzemeler

Şerbet malzemeleri

Tarif: Bir parça tel kadayıfı alın ve tezgaha yayın. Cevizleri iri kıyım olacak şekilde el değirmeninden geçirin. Serilen kadayıfın bir ucuna ceviz koyun ve rulo şeklinde sarıp borcama koyun. Bir tavada tereyağı ve sıvı yağı eritin ve kızdırın. Her rulonun üzerine eşit şekilde bu karışımı dökün. Önceden 180 derece ısıtılmış fırına koyun. Kadayıflar kızarınca fırından çıkarın ve tatlıların üzerine şerbeti dökün. Şerbeti de ayrı bir kapta tüm malzemeleri koyarak kaynatmanız ve biraz dinlendirmeniz yeterli olacaktır. şerbeti ılık olarak dökmeniz gerekecektir. Buna özen gösterin.