Asi Künefelerinden Mutsuz Ayrılma İmkanınız Yok

Asi Künefelerinden Mutsuz Ayrılma İmkanınız Yok

İlk satış mağazası Eminönü`nde faaliyete geçen Asi Künefeleri, Osmanlı motifleri ile süslenmiş, keyif yapabileceğiniz ve hoş atmosferinde saatler geçirebileceğiniz bir mekan..

Kökeninin hangi şehre dayandığı konusunda belirsizlik olsa da, anavatanının Hatay olduğu bilinen künefe, şerbetli bir tatlı olmakla birlikte iki katman kadayıf arasına konulan tuzsuz ve künefe peyniri olarak bilinen peynirden yapılarak sıcak servis edilir. Özellikle belli yemeklerin arkasından son derece muhteşem gitmesiyle birlikte, bize iş birliğinin önemini anlatır.

Hatay Künefe farklı şekillerde Güneydoğu yöresinde pek çok farklı şekillerde yapılmaktadır. Direk olarak tel kadayıf kullanılabildiği gibi irmikle toklaştırılmış kadayıf da kullanılan malzemeler arasındadır. Peynirinin özelliği keçi ya da inek sütünden yapılmasıdır.

Kalite Politikası

Asi Künefeleri`ni Türkiye`nin dondurulmuş künefe konusunda lideri yapan en temel unsur, peynir ve kadayıfını gıda mühendisleri kontrolü altında kendi tesisinde uzman ekibi ile üretmesidir. Bu özellik ürün kalitesinin sürekli olarak kontrol altında tutulması demektir.

Ürünlerin dağıtımı ve depolanması sırasında -18 derecede donuk olan zincirin sürekliliğini sağlamak amacıyla büyük bir özen ve hassasiyetle çalışılmaktadır.

Ayrıca paket servislerinin olmamasının sebebi, künefe piştiği yerde yenir uzağa gitmez düşüncesidir. Bu sözün doğruluğu künefeyi tecrübe eden künefe sevenler tarafından desteklenmektedir.

Künefe Satışı konusunda Türkiye`nin lider firmaları arasında gelen Asi Künefeleri; sürekli olarak yenilikçi hizmetler sunan bir firmadır.

Her Şeyin Bir Yeri ve Zamanı Vardır

Türkiye`nin hayran bırakan lezzetlerinden biri olan hatta bu lezzetlerin en başında gelen künefe, yılların ilerlemesi ve teknolojinin gelişmesi sayesinde ülkenin dört bir yanına ulaşmış ve birçok insanın damak tadına uygun olarak yapılmaktadır. İstanbul Künefe sizlere sıcak olan servis edilen ve kullanılan malzemelerin orantısı sayesinde kültürümüzde önemli bir yer almıştır.

Mutlaka sıcak tüketilmesi gereği ile bizlere, her şeyin bir yeri ve bir zamanı vardır deyimini ezberletir. Başka hiçbir tatlıya benzememesinin yanı sıra son derece enteresan bir lezzettir.

Bütün bu özelliklerin bir arada toplandığı Asi Künefeleri hakkında daha çok bilgi almak ve bu lezzetlere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için http://www.asikunefeleri.com/index.html adresinden internet sitesine ulaşabilirsiniz.