Asi Künefelerini Yemeden Önce Künefe Yedim Demeyiniz

Asi Künefelerini Yemeden Önce Künefe Yedim Demeyiniz

Künefe akdeniz bölgesinin doğu kısmında yer alan Hatay ve Antakya bölgesine özgü bir tatlı çeşididir. Ülkemizde de bir çok farklı marka tarafından imal edilmektedir. Ancak sizler sakın asi künefe isimli markamızın ürettiği künefelerden yemeden bu tatlıyı daha önceden yedim demeyiniz.

Kırk yıllık tarihi lezzetimiz ve de kalitemiz ile sizlere ülke içindeki en beğenilen Hatay künefesini sunuyoruz. Antakya`nın seçkin ikramı sloganımız ile ilk olarak yöresel anlamda bir popülariteye sahip olsak da artık hem ülke genelinde hem de dünya çapında önemli bir konumdayız.

Bu yazı dizimiz içinde de sizlere Dondurulmuş künefelerin ne olduğunu ve nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Aynı zamanda künefelerimizin içine koyduğumuz peynir hakkında da bilgiler vereceğiz.

Dondurulmuş Künefe Nedir ve Nasıl Yapılır

Dondurulmuş vaziyetteki künefe aslında iki kat olarak yapılmış olan tel kadayıf ve arasına konulan özel künefe peynirinden oluşmuş künefenin ısıtılmadan ve üzerine şerbeti dökülmede ham halinin dondurularak paketlenmiş haline denir. Asi künefe markası olarak antakyadaki imalat fabrikalarımızda imal ettiğimiz bu paketlenmiş künefeler sayesinde Ankara İzmir ve İstanbul künefe konusunda yeni bir seçeneğe sahip olmuştur. Bu sayede de gerçek lezzetli künefeler bu illerde de tüketilecektir.

Peki bu şekildeki künefeyi nasıl hazır hale getiririm diye soruyorsanız ilk olarak paketinden çıkardığımız künefeyi bir tavada ısıtıyoruz. Ardından da belirli oranlar dahilindeki su ve şekeri karıştırarak sıcak bir şerbet oluşturuyorsunuz. Sonra şerbeti sıcak haldeki künefenin üzerine döküyorsunuz. İsteğe göre antep fıstığı ve kaymak ile de hemen servise hazır hale gelmiş oluyor.

Künefenin İçindeki Özel Peynir

Künefenin içine koyulacak peynirin özel bir peynir olması gerekiyor. Keçi ya da inek hayvanlarından sağılan süt ile peynir yapılmalıdır. Aynı zamanda da bu peynir tuzsuz olmalıdır. Bu sayede kadayıf ile daha güzel bir uyum yakalayarak lezzet bakımından da muazzam bir tatlı ortaya çıkacaktır. Asi künefe markası olarakimal ettiğimiz tatlımızın içine koyacağımız peynir konusunda oldukça titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bu sayede de Künefe satışı kapsamında daha yüksek değerlere ulaşabiliyoruz.