Büyük Şehirlerdeki Hatay Künefe Satışları Hakkında

Büyük Şehirlerdeki Hatay Künefe Satışları Hakkında

Ülkemizde hiç kuşkusuz ki baklava ile birlikte en çok sevilen tatlı da künefedir. Hatay İskenderun bölgesinde ünlü bir tatlı olan künefe sadece yöresel bir lezzet değildir. Aynı zamanda da ülke geneline yayıldığı gibi dünyaya da açılmış olan bir tatlıdır. Ülkemizin tanıtımını yapan bu tatlı görünüm bakımından iki kat kadayıf arasında peynir olan bir görünümdedir. Üzerine dökülen şerbeti ile sıcak servis edilen bu tatlı sizlere büyük bir damak lezzeti verecektir. Hatay Künefe Satışları bakımından sadece kendi yöresinde değil tüm ülke genelinde satılmaktadır. Aynı zamanda Hatay`da üretilen bu künefeler İstanbul Ankara İzmir Antalya gibi önemli şehirlere de paketlenip gönderiliyor ve buralarda da satılıyor.

Künefe Nasıl Yapılır

Künefe yapımı her ne kadar tatlının görünümünden kolay olarak algılansa da aslında oldukça zor bir yapılışı vardır. Öncelikle ilk yapılması gereken iki katlı kadayıf hazırlanacak ve de bunun arasına da künefe peyniri yerleştirilecektir. Künefe peyniri keçi ya da inek sütünden yapılır. Aynı zamanda da tatlının içine konulacağı için tuzsuz bir özellikte olması gerekir. Bu şekilde hazırlanan tatlı tavalarda ya da fırınlarda ısıtılıyor. Ardından da bunun üzerine dökmek için belirli oranlarda olan su ve şerbet karışımını yapıp künefenin üzerine dökeceksiniz. Sıcak bir şekilde olan bu künefeye ister toz şeklinde antep fıstığı isterseniz de kaymak koyarak servis edebilirsiniz.

Hatay Künefe Satışları bu şekilde yapılan kaliteli bir tatlı sonrasında daha da artmıştır. Sadece yörenin kendisinde değil tüm ülkede satışı yapılan bu tatlı önemli bir markadır.

Künefe Konusunda Asi Künefe Markası

Asi künefe markasına baktığımız zaman sizlere tam 40 yıldır kaliteli bir lezzeti sunmaktadır. Tadı ve sağlığınız için en kaliteli malzemelerin kullanılmasından dolayı bu asi künefe markası ülkemizde oldukça önemli bir konumdadır. Antakya ilinde olan bu firma aynı zamanda Hatay Künefe Satışları kapsamında da ülke içinde en çok satış yapan künefe markasıdır. Bu künefe firması sizler için dondurulmuş paketleri de satarak evinizde künefe yemeniz için fırsat tanımıştır.