Dondurulmuş Künefe

Dondurulmuş Künefe

Dondurulmuş künefe çeşitlerinin diğer künefe çeşitleri ile arasında herhangi bir spesifik farklılık bulunmamaktadır. Bu künefe tiplerinin dondurulmalarının esas sebebi toptan satışlarda künefenin bozulması durumunun önüne geçilmesi ve künefenin raf ömrünün uzatılması durumdur. Bu sebeple dondurulmuş ve dondurulmamış ürünler arasında herhangi bir fark bulunduğu konusundan söz edebilmemiz durumu oldukça zor bir durum olacaktır.

Lezzet konusunda dondurulmamış olan ürünlerden farklı bir lezzet tipine sahip olmayan dondurulmuş künefe çeşitleri, davet ve organizasyonlarda kolaylıkla ullanılabilecek nitelikte olan ürün tipleri olarak bilinmektedirler. Dondurulmuş ürünler de tıpkı dondurulmamış ürünler gibi çeşitli porsiyonlardan oluşmakta olan ürün tipleri olarak bilinmektedir. Bu ürünler arasından hangi porsiyonu seçeceğiniz durumu sizlerin insiyatifine kalmış olan bir durum olarak bilinmektedir.

Dondurulmuş Künefenin Diğer Künefelerden Farkı Nedir?

Dondurulmuş künefe çeşitlerinin dier künefe çeşitlerinden spesifik olarka herhangi bir farkından söz edebilmemiz durumu mümkün olmayacaktır. Bu durumun esas sebebi dondurulmuş olan künefe çeşitleri ile dondurulmadan anında servis edilen künefe çeşitleri arasında herhangi bir farklılığın bulunmaması durumu olara ele alınabilmektedir. Dondurulmuş künefe çeşitleri, aroma ve çeşit olarak diğer künefe türleri ile aynı sayıda ürüne sahiptirler. Dondurulmuş olan ürünlere karşı halkımızda bir ön yargı mevcuttur.Fakat dondurulma işlemi sadece ürünün raf ömrünü uzatmak ve ürünün talep edilen bölgeye ulaşımının sağlanması işlemi sırasında bozulması durumunun önlenmesi üzere gerçekleştirilmekte olan bir işlemdir.

Toptan Dondurulmuş Künefe Satışı

Künefelerin dondurulması durumu özellikle toptan siparişlerde verimli bir hizmet verebilmek üzere gerçekleştirilmekte olan işlemlerden biri olarak bilinmektedir ve bu dondurma işlemi ürünün belirlenen bölgeye ulaştırılması işlemi sırasında bozulması durumunu engellemekte olan bir işlem tipi olarak bilinmektedir.

Toptan dondurulmuş künefe satışı işlemi sırasında künefenin şerbeti farklı bir kapta gönderilecektir. Künefenin şerbet ile dondurulması durumu , künefenin ısıtılması durumunda oldukça kötü bir tada sahip olmasına sebebiyet verecek bir durum olduğundan şerbet ile künefe hernahngi bir durumda beraber olarak dondurulmamalıdırlar. Küneflerin yapımı sırasında künefenin en önemli noktası şerbetidir ve bu konuda oldukça hassas davranılması gerekmekte olduğu bilinir.