Dondurulmuş Künefe

Dondurulmuş Künefe

Yoğun hayat temposu, bazı pratik ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bazen her yerde istediğimiz ürünleri bulamıyoruz. Bu noktada besinler konusunda dondurulmuş ya da konserve haline getirilmiş ürünler her zaman hayat kurtarıcı olur. Doldurulmuş künefe, künefe seven kişiler için büyük kolaylıktır.

Dondurulmuş Künefe ve Avantajları

Ani bir misafiriniz geldiği zaman, ona özel hemen hazırlayabileceğiniz bir tarifiniz her zaman olmalı. Künefe, hem özel hem de geleneksel bir tattır. Şerbetli tatlı sevenler için farklı çeşitleri yapılabilir ve ikram edilebilir. Dondurulmuş künefe konusunda önemli olan gıdanın katkı maddesine sahip olmaması ve kaliteli şekilde sunulmasıdır. Zaten tadına bakınca, kalite konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Dondurma sisteminde gıdanın içinde bulunan su, buz kristalleri haline gelir. Böylece gıdanın bozulmasına neden olan mikroorganizmalar da ortadan kaldırılır. Bu şekilde doğal yöntemlerle daha sonra pratik olarak tüketmek üzere, gıdayı korumuş olursunuz.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Yapılır?

Dondurulmuş künefe yapmak gayet pratik ve kolaydır. Bu konuda hemen size basit bir açıklama ve tarif verelim:

Malzemeler:

Şerbet yapmak için:

Yapılışı: Küçük bir tencere alın ve içine bir bardak suyla şekeri koyun. Bu karışımı koyu bir kıvama gelene kadar kaynatın. Şerbetin koyulaşması sonrasında limon suyu ya da limon tozunu ekleyin ve iki dakika kadar daha kaynatın. Ardından ocağı kapatın ve şerbeti dinlenmeye bırakın. Dondurulmuş künefenin alabileceği kadar göz kararı bir tava alın ve içini tereyağı kullanarak yağlayın. Tavanın içine künefeyi koyun ve alt kısım kızarana kadar pişirin. Bu esnada yan kısımdan ekleme tereyağ koyabilirsiniz. Alt kısım pişince künefeyi farklı bir yere alın ve tavayı tereyağıyla yeniden yağlayın. Aynı şekilde diğer tarafı da pişirin ve geniş bir kaba alıp üstüne şerbet ekleyin. Şerbeti çekince, üst kısmına fıstıklarını ekleyin.

Bu pratik tarif konusunda Asi Künefe`den yardım alabilir ve işi uzmanından öğrenebilirsiniz.