Dondurulmuş Künefe Kolaylığı

Dondurulmuş Künefe Kolaylığı

Künefe, yediden yetmişe herkesin damak zevkine hitap eden şerbetli bir tatlı çeşididir. Hatay yöresine has bir tatlı olan künefenin ana malzemeleri kadayıf, peynir ve şerbettir. İki kat kadayıf arasına özel bir tür peynir koyularak hazırlanan ve sıcakken şerbetlenip servis edilen künefe, dünyaca ünlü Türk tatlıları arasında özel bir yere sahiptir. Künefe satışı, çoğunlukla Doğu Akdeniz bölgesi mutfağından yemek örneklerine menülerinde yer veren işletmeler tarafından yapılmakla birlikte son zamanlarda raflarda yerini alan dondurulmuş hazır künefe, künefe sevenlerin bu lezzeti evlerinde hazırlayabilmelerine de imkân tanımaktadır.

Dondurulmuş Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Az pişmiş olarak tek kişilik porsiyonlarda hazırlanan ve paketlenerek dondurulan hazır künefeyi dakikalar içinde sunuma hazır hale getirmek mümkündür. Dondurulmuş künefe hazırlamak için, öncelikle şerbetinin yapılması gerekmektedir. Su, şeker ve limon suyu ya da limon tuzunun birlikte kaynatılmasıyla pişirilen şerbet, ılımaya bırakılır. Bu arada tereyağı ile yağlanmış tepsiye alınan dondurulmuş hazır künefe, kısık ateşte tepsi çevrilerek yavaş yavaş iki tarafı da iyice kızarana kadar pişirilir. Künefenin iki yüzü de iyice kızardıktan sonra servis tabağına alınır ve sıcakken üzerine ılık şerbet dökülür. Birkaç dakika şerbetini çekmesi beklenen tatlının üzeri Antep fıstığı, ceviz, fındık ya da hindistan cevizi ile süslenerek servise sunulur. Tatlının servisi sırasında üzerine dondurma ya da kaymak da koyulabilir. Lezzetiyle damak zevkine, görüntüsüyle gözlere hitap eden künefenin en güzel sunumuna, İstanbul künefe satan yerlerde rastlanabilmektedir.

Dondurulmuş Künefe Nerede Satılır?

Çok sayıda kişiye yemek hizmeti veren otel, restoran gibi işletmelerin birinci tercihi haline gelen dondurulmuş hazır künefe, aynı zamanda marketlerde satılan tekli paketleriyle evlerimize de girmektedir. İstanbul künefe firmaları arasında yer alan Asi Künefeleri, Hatay yöresine özel bu benzersiz lezzeti, aslına uygun olarak üretmekte ve tüketicilere sunmaktadır. Toplu satışlar içinhttp://www.asikunefeleri.com adresindeki internet sitesinden de sipariş alan firma, kendi tesislerinde hijyenik koşullarda üretilen künefeleri tek kişilik porsiyonlarda hazırlayarak paketlemekte ve dondurarak satışa hazır hale getirmektedir. 60`lık ve 100`lük paketlerde satışa sunulan Asi Künefeleri, Antakya`nın seçkin ikramı sloganıyla müşterilerine ulaşmaktadır.