Dondurulmuş Künefe Satışı

Dondurulmuş Künefe Satışı

Dondurulmuş künefe satışı işlemi genellikle toptan olarak gerçekleştirilmekte olan bir işlem olarak bilinmektedir. Dondurulmuş künefeler arasından damak tadınıza hitap edebilecek olan çeşidi tercih etmeniz durumunda en az 60 adet künefeden oluşmakta olan kutular dilediğiniz miktarda sizlere gönderileceklerdir. Sizlere hesaplı bir künefe satış işlemi sunan Asi künefe firması, dondurulmuş ürünlerin muhafaza edilmesi konusunda oldukça dikkatli davranmaktadır. Toptan olarak davet veya organizasyonlarda kullanmak üzere satın almış olduğunuz künefeleriniz sizlere gönderilirken özel kutular içerisinde gönderileceklerdir. Toptan işlemlerde tek künefe fiyatları 3 Türk Lirası olarak bilinmektedirler. İşlem sırasında kesinlikle şerbet künefe üzerinde bulunmaz ve sizlere ayrı olarak gönderilir. Bu iki ürün tipinin de ısıtılması durumu gerekmektedir.

Şerbet Ve Künefe Neden Ayrı Gönderiliyor?

Dondurulmuş künefe satışı sırasında künefe ve şerbetin bir arada gönderilmediği durumuna sizde rastlamışsınızdır. Bu durum şerbet ve künefenin bozulması gibi durumların önüne geçebilmek üzere gerçekleştirilmektedir. Dondurulan künefe üzerine şerbet bulunması durumunda künefenin lezzetinde istenmeyen durumlar meydana gelebilmekte ve künefe lezzetini kaybedebilmektedir. Bu sebeple ayrı muhafaza tekniklerine sahip olan künefeler ve şerbetler birbirlerinden ayrı olarak gönderilmesi arzu edilen bölgelere gönderileceklerdir. Şerbetin bozulması oldukça zor olsa da gerekli muhafaza tekniklerinin benimsenmemesi durumunda künefe bozulacaktır. Bu sebeple dondurma işlemi künefelerin uzak mesafelere yollanabilmesi üzere oldukça gerekli olan bir işlem oalrak bilinmektedir.

Künefe Dondurulursa Lezzetini Kaybeder Mi?

Dondurulmuş künefe çeşitleri konusunda bireylerin merak etmekte olduğu unsurlardan biri de künefelerin dondurulmaları durumunda lezzetlerini kaybedip kaybetmeyecekleri konusudur. İşlem sırasında şerbet dökülmeden dondurulan bu künefelerin lezzetleri konusunda herhangi bir kayıp gerçekleşmeyecek ve künefeler lezzetlerini ısıtılıncaya kadar koruyacaklardır. Künefelerin ısıtılmaları işleminden sonra hemen tüketilmeleri gerekmektedir. Herhangi bir ürünün bir daha dondurulmasını talep etmeniz durumunda ürünün yapısı bozulacak ve ürün eski formunu kaybedecektir. Şerbeti ile ayrı olarak dondurulmuş olan künefelerin lezzetlerinde dondurulmamış olan ürünlerden farklı bir durum bulumayacaktır. Bu oldukça yanlış bir algıdır ve dondurulan ürünlerin lezzetlerinde herhangi bir kayıp meydana gelebilmesi durumu oldukça zordur ve bu durum için uzun zaman geçmesi gerekir.