Dondurulmuş Künefe Toptan Satışı

Dondurulmuş Künefe Toptan Satışı

Yapılışı farklı olsa da lezzeti damakta oldukça hoş bir tat bırakan Künefe, Hatay yöremize ait olan bir tatlıdır. Hatay`la anılsa da artık Türkiye`nin dört bir tarafında severek tüketilen tatlı dondurulmuş olarak satıldığı için de evlere daha sık girer olmuştur. Dondurulmuş künefe satışı yapan marketlerin yaygınlaşması, tüketicilerin evlerde künefe keyfi yaşamasına imkan vermiştir. Hatay dışında en çok Mardin, Gaziantep, Adana, Mersin, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa`da yapılan künefe peynir ve kadayıf temelli bir tatlıdır. Sıcak servis edilmesi ve şerbetli bir tatlı olması bu tür tatlıları sevenlere lezzet ziyafeti yaşatır.

Künefenin Yapılışı Nasıldır?

Künefe tarifinde sabit olanlar kadayıf ve peynir kullanımıdır. Kadayıfların ortasına koyulan peynir değişebileceği için bazı tarifler birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle her yörede yediğiniz künefe lezzeti size değişik gelebilir. Kullanılan peynirler: lor peyniri, Urfa peyniri, Hatay peyniri, Antep peyniri gibi peynirlerdir. Künefede hafif pişirmek önemlidir. Çünkü tel kadayıf kolay yanar. Bu nedenle derecesi ve süresi önemlidir. Aynı zamanda peynirin içerisinde iyi bir şekilde erimesi gerekir.

Dondurulmuş künefe satışı yapan firmalar peynir çeşitlerine göre ayırsa da genelde Hatay peyniri kullanılmaktadır. Bunun en bilinen örneği Asi künefeleridir. Gerçek Hatay lezzetini sunan bir firma olmasından ötürü bir çok market ve restoranın bir numaralı tercihi olmuştur. Ayrıca künefe tüketiminde restoranlar, servisten önce bir bardak su dökebilirler. Bu su şeker yakıcılığını azaltır. Şerbetli bir tatlı olmasından ötürü şeker oranı yüksek bir tatlıdır.

Dondurulmuş Künefe Çeşitleri Nelerdir?

Dondurulmuş künefe alacağınız zaman bunun için yukarıda da bahsettiğimiz gibi Asi künefelerine yönelebilirsiniz. 40 yıldır bu işi yapan firma künefe alanında aldığı sertifikalar ve denetimlerle oldukça iddialıdır. Dondurulmuş künefe satışı anlamında dağıtım ağı en geniş firma olduğunu da söyleyebiliriz. Ürün kalitesine önem veren firma tek kişilik porsiyonlar halinde ürünlerini sunmaktadır. Bu da tüketimi kolaylaştırır, buzlukta istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Firmanın diğer ürünlerine de göz atmak isterseniz http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresine bakabilirsiniz. İletişim adresi ve kurumsal bilgilerini internet sitesinde bulacaksınız.