En İyi Dondurulmuş Künefe

En İyi Dondurulmuş Künefe

Künefe seven biriyseniz, dondurulmuş künefe sizin için her zaman hayat kurtarıcı olacaktır. En iyi dondurulmuş künefe için, katkı maddesi olmayan, içerinde doğal ürünlerin olduğuna emin olduğunuz gıdaları almanız gerekir. Olmadık bir zaman diliminde canınız künefe isterse kendi evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca abiden gelen bir misafir için de bu sistem gayet mantıklıdır. Geleneksel bir tat her zaman mutfağınızda hazır olur.

Dondurulmuş Künefe ve Yapılışı

En iyi dondurulmuş künefe için malzemenin kaliteli olması gerekir. hazırlanırken kaliteli olan malzeme dondurma işlemi sonrasında da kendini belli eder. Bu sayede, evde otururken çok kısa zaman içinde kendi künefenizi yapabilirsiniz. bunun için bir tava, şerbet ve künefe malzemeleri kafidir. Zaten şerbet yapmak çok kolay bir tencereye bir bardak su ve bir bardak toz şeker ekleyip koyu kıvama gelene kadar bu karışımı kaynatın. Ardından koyulaşma sonrasında birkaç damla limon suyu ya da limon tuzu ekleyin ve iki dakika daha pişirip ılımaya bırakın.

Künefenizi alıp incelikli bir usta gibi pişirebilirsiniz. Bunun için tavanızı tereyağıyla güzelce yağlayıp önce bir tarafı pişirmeniz, daha sonra bir kaba alıp yeniden yağlama işlemini yapıp diğer tarafı da aynı şekilde pişirmeniz gerekir. Pişirme esnasında ek tereyağı koymak size bağlıdır.

Dondurulmuş Künefe Satın Almak

En iyi dondurulmuş künefe konusunda Asi Künefeleri`ne güvenebilirsiniz. Sizin için hazırlanan künefeleri nasıl daha iyi pişirebileceğinizle alakalı da her zaman destek alabilirsiniz. Sonuçta künefe yapmak çok zor bir şey gibi görünmeyebilir; ancak belli püf noktalarına kesinlikle dikkat etmek gerekir.

İster peynirli, ister sade şekilde künefelerinizi yapabilir, mevsime göre üzerine kaymak ya da dondurma ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz peynirin de önemli olduğunu unutmayın. Tuzsuz geleneksel peynirler her zaman tercih edilir. Bunun için Urfa peyniri, Antep peyniri, lor peyniri, Hatay peyniri gibi özellikli peynirleri kullanabilirsiniz. Eğer bu tür peynirlere ulaşmak sizin için zorsa, o halde dil peyniri de işinize yarayacaktır. Kendi künefenizi ne zaman isterseniz yapabilirsiniz. önemli olan kaliteli ve katkı maddesi olmayan gıdaları alabilmektir.