En İyi Dondurulmuş Künefe Hangisi Diye Soranlar Cevabı Bu Yazıda

En İyi Dondurulmuş Künefe Hangisi Diye Soranlar Cevabı Bu Yazıda

Künefe genel kapsamı ile doğu Akdeniz bölgesinde İskenderun ve Hatay bölgelerinde ünlü olan bir tatlıdır. Ayrıca mersin Gaziantep Şanlıurfa adana gibi illerde de bu tatlı yapılmaktadır. Her ne kadar farklı bir görüntü içinde olsa da bu tatlının yapımları tamamen aynıdır. Asıl amaç iki kat kadayıf arasına konan keçi sütünden ya da inek sütünden yapılmış olan tuzsuz peynir ile elde edilen bir tatlıdır. Sadece yöresel bir tatlı olmayıp aynı zamanda da hem ülke genelinde hem de tüm dünyaya açılmış olan bir lezzettir. En İyi Dondurulmuş Künefe kapsamında üretilen markalarımız ile sadece ülke çapında değil dünya genelinde de oldukça önemli bir konuma geldik. Ülkemizin bir nevi reklamı da yapılmış oldu.

Künefe Nasıl Yapılır

Künefenin farklı şekillerde görünmesi o bölgedeki yöresel farklardan oluşur. Ancak bu konuda bu tatlının yapımı her bölgede aynı olarak sunulmuştur. Genel kapsamı ile birlikte amaç iki katlı bir künefe arasında özel olarak künefe peynirini bunların arasına koyarak yapılır. Bu künefede kullanılan peynire baktığımız zaman keçi ya da inek sütünden elde edilir. Ayrıca da tuzsuz olması da önemli bir husustur.

Bu şekilde doğu Akdeniz bölgesinin önemli künefe markaları imalat farikalarında bu şekilde künefeleri yapıp paketleyip dondururlar. En İyi Dondurulmuş Künefe kapsamında yaptıkları bu çalışma sonrasında ülke içinde sipariş edilen yere ve miktara bağlı olarak dondurulmuş künefeler gönderilir. Paketinden çıkardığınız dondurulmuş künefeyi önce bir tavada ısıtıyor ardından da belirli oranlarda hazırlamış olduğunuz şeker ve su şurubunu sıcakken üzerine döküyorsunuz. İsteğe göre antep fıstığı ve kaymak ile de servis edebilirsiniz.

En Kaliteli Künefe Markası

En kaliteli künefe Antakya`da yapılır. Bu kapsamda da asi markası künefe bakımından ülke genelinde en kaliteli ve lezzet bakımından da sizlere en iyi damak tadını veren markadır. Aynı zamanda da En İyi Dondurulmuş Künefeyi de yaparak yurt içine ya da yurt dışına ihracat yapıp dünya geneline bu tadı aktarmaktadırlar.