En İyi Künefe İstanbul

En İyi Künefe İstanbul

Künefe, geleneksel bir lezzettir. Birçok kişi her yerde künefe yiyemediğini söyler. Basit bir şerbetli tatlı gibi düşündüğünüz künefe, aslında yaparken incelikleri olan bir tatlı türüdür. Şerbetin kıvamı, künefenin dağılması, içinde kullanılan peynir, dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alır. Elbette en iyi künefe İstanbul için iyi bir ustaya rastlamış olmalısınız.

Kaliteden Ödün Vermeyin

Künefe konusunda damak zevkiniz ve kaliteden asla ödün vermeyin. Bu işi hakkıyla yapan yerlerde farklı türlerin olduğunu görebilirsiniz. sıcak ya da ılık olarak servis esilen künefe; peynirli, peynirsiz, kaymaklı, dondurmalı olabilir. Mersin`de künefe büyük tepsilerde pişirilir ve parça parça sunulur. Hatay künefesi ise porsiyona göre tepsilerde pişirilir. Kadayıf ve peyniri önceden yassı sahanlara hazırlayıp, zamanı gelince pişirmek de tercih edilen bir diğer yöntemdir.

En iyi künefe İstanbul için, gerçekten işini kaliteli yapan ve katkı maddesi kullanmayan yerleri tercih etmelisiniz. Eğer peynir kullanılıyorsa, bu peynirin kaliteli olması önemlidir. Geleneksel yerlerden gelen peynirler, her zaman daha farklı bir tat verecektir.

İstanbul`da Künefe`nin Adresi

İstanbul`da farklı yerlerde künefe yapımı ve sunumuna rastlayabilirsiniz. Burada önemli olan damak zevkinize uygun bir yerde tatlınızı yemenizdir. Künefede şerbetin kıvamı ve miktarı da en az yapılış kadar önemlidir. Her malzeme tam kararında kullanılmalıdır. Pişmiş künefe üzerine ceviz, fındık, Antep fıstığı, Hindistan cevizi gibi karışımlar eklenir. Elbette yaz mevsimlerinde dondurmalı künefe daha cazip gelir. Kış aylarında ise kaymaklı sunumları değerlendirebilirsiniz.

Peynirli künefe de sık tercih edilir. kullanılan peynirin kesinlikle tuzsuz olması gerekir. genelde pratik olarak bulunması kolay olan dil peyniri tercih edilir. elbette yerinden gelen malzemeler daha lezzetli bir sunumun ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle Hatay, Urfa, Antep gibi yerlerden gelen peynirleri kullanmanız, daha iyi bir lezzete neden olacaktır. Buna ek olarak lor peyniri ya da çiğ süte yakın taze peynirleri tercih edebilirsiniz.

En iyi künefe İstanbul için Asi Künefeleri`ni mutlaka denemelisiniz. Özellikli ve kaliteden ödün vermeyen malzemeler, şık sunum, deneyimli ve konusunda uzman ustalar sayesinde, damaklarınızda şahane bir lezzet deneyimiyle karşılaşacaksınız.