En İyi Künefe İstanbul Noktaları

En İyi Künefe İstanbul Noktaları

Hatay`ın yöresel tatlısı olarak tanıdığımız künefe şerbetli bir tatlıdır. Şerbetli tatlıları sevenlerin paha biçemediği künefe Hatay dışında da pek çok il de yapılmaktadır. Lezzeti tüm Türkiye`yi dolaşan tatlı Mardin, Şanlıurfa, Adana, Gaziantep, Kilis ve Diyarbakır gibi yörelerde de yapılmaktadır. Her yörenin kendi yapımı farklı olabilmektedir. Çünkü şehirler bu peynirli tatlıyı yaparken kendi peynirlerini kullanmaktadır. En iyi künefe İstanbul içerisinde nerededir diye soracak olursanız bunun cevabını yazımızda birazdan vereceğiz. Daha önce künefe yememiş biri tatlının peynirden dolayı tuzlu bir yapıya sahip olacağını düşünebilir. Oysa künefede kullanılan peynir tuzsuzdur ve künefe çok yoğun şerbetli bir tatlıdır.

Künefenin Yapılışı Nasıldır?

Künefenin genel yapılışı temelde aynıdır fakat peynir çeşitleri nedeniyle birden farklı künefe yediğinizi söylemiş olabilirsiniz. Kadayıf arasına kimi tariflerde Hatay peyniri koyulurken kimi tariflerde Adana peyniri, lor peyniri gibi farklı peynirler koyulabilmektedir. Şeker şurubu sayesinde sıcak servis edilen künefeye genelde bir bardak su eklenir. Bunun nedeni şekerin yoğunluğunu azaltmaktır.

En iyi künefe İstanbul sınırları içerisinde nerededir sorunuza geri dönecek olursak bunun için dondurulmuş ürünleri kolayca bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Marketlerde artık dondurulmuş gıda bölümünde tek kişilik künefe tatlılarının satıldığını göreceksiniz. Bu tek kullanımlık ürünler kolayca fırına verilerek, üzerine hazırlanan şerbetle servis edilebilir.

Dondurulmuş Künefe Lezzetli Olur mu?

Asi künefe isimli firma ülkemizde dört bir yana dondurulmuş künefelerini göndermektedir. Hatay tescilli olduğu için, birebir Hatay künefesi yapan firma, tatlı severlere evinde kolayca hazırlayabileceği bir lezzet armağan eder. 40 senedir künefe ürettiğini söyleyen firma, bir çok restoran ve marketin de favori seçimidir.

Dondurulmuş künefe satın almak bir çok kişi için garipsense de lezzetini denemeden ön yargılı olmamanız gerektiğini önerebiliriz. Çünkü Asi künefeleri bu anlamda oldukça iddialıdır. Firmanın http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html sitesinden de hakkında kısmına bakabilir ve ürünlerini inceleyebilirsiniz. En iyi künefe İstanbul`da genelde Asi künefelerini kullanan restoranlarda satılmaktadır. 60`lı ve 100`lü paket olarak satılan ürünlere sahip olan firma künefeyi nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda da açıklayıcı açıklama yapmıştır.