En Kaliteli Künefe Nerede Yenir?

En Kaliteli Künefe Nerede Yenir?

Ülkemiz içerisinde ilk olarak yapılan ve daha sonra da ünü neredeyse tüm dünyaya yayılan birçok farklı yemek türü ve tatlı türü bulunmaktadır. Bu yemek ve tatlı türleri içerisinde bulunan künefe ise bunun ilk örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de Hatay ili kapsamında yer alan Antakya ilçesi ile özdeşleşen ve bu bağlamda da büyük bir üne sahip olan künefe, günümüzde birçok farklı yerde de yapılmakta ve tüketilmektedir. Künefe nerede yenir sorusuna bu bağlamda öncelikli olarak Hatay cevabını verebiliriz. Bunun sebebi ise künefenin ilk yerinin Hatay olması ve burada bir takım özgün yöntemlerin devam etmesidir. Fakat tabii ki diğer şehirlerin tamamında da bu tatlı türüne ulaşım sağlamanın son derece kolay olduğunu söyleyebilir ve bunu detaylarından da söz edebiliriz.

İstanbul ve Ankara`da Künefe Nerede Yenir?

Büyük şehirlerde ve özellikle de İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde künefe tatlısına ulaşabileceğiniz restaurant ve bunun gibi lokanta sayısının son derece fazla olduğunu belirtebiliriz. Ancak bu mekanların tümü, aynı hizmet seviyesi, kalite seviyesi ve en önemlisi olan lezzet seviyesi ile hizmet vermemektedir. Dolayısı ile de bu noktada künefe nerede yenir sorusuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Söz konusu tatlının Türkiye`deki en büyük üreticisi ve dağıtıcısı olan ASİ künefe markası kapsamında ürün temin eden ve bu şekilde künefe servisi yapan her yerde, bu tatlıyı en lezzetli şekilde yiyebilirsiniz. Dolayısı ile de bu firmanın künefe kapsamında bir marka haline geldiğinden de bahsedebiliriz.

Asi Künefeleri ve Özellikleri

Antakya`nın Seçkin İkramı açılımı ile bir marka haline gelen ve tüm ülke üzerinde de künefe denince akla gelen ASİ künefeleri, özel bir takım üretim ve dağıtım yöntemleri ile hizmet vermekte ve bu şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Künefe nerede yenir sorusu için bir başka cevap oluşturan bu marka, künefe tatlısının yanı sıra kadayıf tatlısı ve buna benzer diğer tatlılar kapsamında da aynı şekilde seri üretim yapmakta ve bu yol ile de dağıtım ve bunun gibi hizmetleri vermektedir.