En Kaliteli Künefeyi Yemek İsteyenlerin Buluşma Noktası

En Kaliteli Künefeyi Yemek İsteyenlerin Buluşma Noktası

İki kat kadayıfın arasına peynir koyularak eritilmesi ve üzerine şerbet dökülmesiyle elde edilen sıcak tatlı Hatay Künefe herkes tarafından beğenilerek tüketilir. Hatta geleneksel olan künefe günümüzde sadece bizim ülkemizde değil, yurt dışındaki ülkeler tarafından da tüketilmeye başlanmıştır. Yapımı kolay ve zahmetsiz gibi görünen künefenin yapılması deneyim gerektirir. Bunun sebebi ise pişirilme süresi ve künefenin eşsiz lezzetinin yakalanmasıdır. Kurumuş ve ağır şerbetli olan künefeleri kimse tercih etmez ve tüketmez. Kırk yılı aşkın deneyime sahip Asi Künefe markası, tam kıvamında ve leziz Dondurulmuş Künefe üretimi gerçekleştirir. Market, bakkal ve otellerin yanı sıra birçok ünlü restauranta da ürün gönderir. Ayrıca sitesi üzerinden de ülkenin her noktasına künefe gönderimi imkanına sahiptir. Özel arabalarıyla gönderilen ürünlerin altı aya kadar raf ömrü bulunur. Yani satın aldığınız andan itibaren altı ay içinde tüketmeniz gereklidir.

Dondurulmuş Künefe Pişirme Süresi

Market ya da site üzerinden satın almış olduğunuz künefelerin yapımı oldukça basittir. Deneyimli ustaların ve gıda mühendislerinin denetiminde gerçekleştirilen üretim aşamasında pişirme işlemi de yapılır. Bu yüzden peyniri eritecek kadar ister fırında isterseniz de tavada ısıtmanız gereklidir. Künefeler ısınırken diğer yandan su ve şekerle hazırlanan şerbeti kaynatmanız gereklidir. Ayrıca kaynayan suyun içine birkaç damla limon suyu eklemeniz durumunda şerbetiniz daha hafif olacaktır. Sıcak bir şekilde künefenin üzerine dökeceğiniz şerbetin içine çekmesini bekledikten hemen sonra yiyebilir ya da ikram edebilirsiniz. Üzerine fıstık, Hindistan cevizi veya cevizle süsleyerek farklı sunumlar elde edebilirsiniz. Künefe Satışı yapan Asi künefe, yerinde yediğiniz künefelerden farksızdır ve tadı birebir aynıdır.

Hazır Künefe Çeşitleri

İstanbul Künefe yiyebileceğiniz mekanlar açısından geniş alternatiflere sahip bir şehirdir. Ancak günün istediğiniz anında bu mekanlara gitme şansınız olmayabilir. Bu sebeple hazır olarak satılan ve uzun süre buzlukta saklanabilen künefeleri satın alarak, canınız istediği anda bu lezzete kavuşabilirsiniz. Fıstıklı olmasının yanı sıra isteğe bağlı olarak cevizli künefe alternatiflerine de yer verilmiştir. Tamamen doğal olarak üretilen künefeleri güvenle sevdiklerinize sunabilirsiniz.