En Lezzetli Tatlılar Asi Künefede

En Lezzetli Tatlılar Asi Künefede

Tatlılar konusunda ülkemizin oldukça zengin bir mutfağı vardır. Özellikle Türkiye`nin güneyinde harika lezzetler imal edilmektedir. Hatay künefe de bunlardan birisidir. Tamamen özel ve yöreye özgü malzemelerden hazırlanan bu tatlı, birçok insanın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu tatlının yapımında özel olarak tel kadayıf, şeker, su, Antep fıstığı, tereyağı ve künefe için özel olarak hazırlanmış olan künefe peyniri kullanılmaktadır. Bu harika lezzeti tadabilmeniz için ise Asi künefe, yıllardan beri sektör içinde faaliyet göstermektedir.

Asi Künefe Nasıl Ürünlere Sahiptir?

Dondurulmuş künefe, Asi künefe firmasının ürettiği en önemli ürün olarak göze çarpmaktadır. Özellikle gerçek künefe tadını arayan ancak yaşadığı şehir itibari ile bu amacını gerçekleştiremeyenler için böyle bir yola başvurulmuştur. Bu anlamda her zaman yapıldığı gibi künefe üretilmektedir. Normal satışı yapılan ve dükkanda ikram edilen künefelerden bunun hiçbir farkı yoktur. Hazırlanan künefe sonrasında derin donduruculara konulmaktadır. Burada eksi derecelerde muhafaza edilmektedir. Sonrasında ise özel ambalajlara yerleştirilmektedir. Bu ambalajlar bir porsiyonluktur. 60 ve 100 porsiyonluk kolilere konulan ürünler, künefe satışı çerçevesinde ülkenin her yerine gönderilmektedir. Ürünler kesinlikle bozulmamaktadır ve uzun yol şartlarına dayanıklıdır. Ürünü alan kişinin yapması gereken tek şey ise uygun ısıda bu ürünü pişirmek ve üzerine de şerbetini dökmektir. Firmanın ürettiği başka ürünler de vardır. Bunlar da cevizli ve fıstıklı olmak üzere yapılan kadayıftır. Bu ürünler de dondurulmuş bir şekilde satılmaktadır.

Asi Künefe Nasıl Bir Firmadır?

İşletme İstanbul künefe konusunda da büyük bir hizmet ağına sahiptir. Firmanın mazisi ise oldukça eskilere dayanmaktadır. 40 senelik bir tecrübe söz konusudur. Baba yadigarı bu işi devam ettiren firma sahipler, Antakya`da ilk defa üretime başlamıştır. Açtıkları küçük dükkan ile beğeni toplayan ve harika bir lezzet yaratan işletme, zamanla büyümüş ve Türkiye`de bir marka haline gelmiştir. Gerekli tüm gıda kontrollerini yaptıran firma tamamen sağlık koşullarına uygun hareket etmektedir. Bu noktada şirketin bir web sitesi de mevcuttur. Resmi web adresi http://www.asikunefeleri.com/index.html olarak belirlenmiştir. Bu sayfa üzerinden sipariş verilebilmektedir.