En Meşhur Künefe İstanbul

En Meşhur Künefe İstanbul

İstanbul`un en sık tercih edilen künefe firmalarından biri olarak bilinen Asi Künefe firması, uzman kadrosu ve sektördeki uzun yıllar süren deneyimi sebebiyle sizlere en verimli ve lezzetli tatlıları hazırlayabilmek için gerekli nitelikte olan donanımlara sahiptir. İşlem sırasında müşterilerin damak tadına hitap edebilmek üzere özel aşçılar ile çalışmakta olan firmamız, yöresel lezzetleri canlandırmak üzere uğraş vermektedir. Meşhur künefe İstanbul bölgesinde birçok tatlıcıda bulunabilmektedir. Fakat bu nitelendirmeyi üstlenebilmek üzere künefenin yöresel lezzetini müşteriler ile buluşturmak gerekmektedir. Hatay künefesi ile oldukça benzer yapıya sahip olan künefeler üretebilen firmamız sizlere en lezzetli künefe çeşitlerini yapabilmeyi hedeflemekte ve sektörel yenilikleri yakından takip etmektedir.

Hatay Künefesi

Türkiye`nin birçok bölgesinde künefe üretimi yapılmakta olsa da Hatay bölgesinde bulunan künefe tipleri esas künefeler olarak nitelendirilmektedirler. Meşhur künefe İstanbulbölgesinde de bulunmakta olsa da Hatay bölgesinde bulunan künefe tipleri künefenin gelişimi üzere oldukça büyük önem taşımakta olan ve oldukça lezzetli ürün tipleri olarak bilinmektedirler. Künefenin anavatanı olarak bilinen Hatay künefeleri ile benzer yapıda olan künefeler üretebilecek donanıma sahip olan firmamız bulunduğu konum itibariyle Türkiye`nin en iyi künefe üreticileri arasında yer almaktadır. Hatay künefelerinin lezzetine İstanbul bölgesinde ulaşmak üzere sizler de kolaylıkla firmamıza ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. İstanbul`un birçok bölgesinde şubelerimiz bulunmaktadır.Dilerseniz şubelerimizi de ziyaret edebilirisiniz.

Künefe Nerede Üretilir?

Meşhur künefe İstanbul bölgesinde olduğu gibi daha birçok bölgede üretilebilmekte olan ürünler arasında yer almaktadır. Her yöreye göre yapılışında çeşitli farklılıklar meydana gelmekte olan künefe çeşitleri arasından en sık tercih edilen künefe tipi Hatay yöresine ait olarak bilinen künefe tipidir. Bu künefenin daha lezzetli olduğunu düşünen insan sayısının oldukça fazla olması durumundan dolayı çoğu tatlıcı özellikle Hatay künefesi adı altında künefe satışı yapmaktadır. Firmamızda bulunmakta olan künefe tiplerinin tümü Hatay künefelerinde bulunan lezzet ile oldukça benzer bir lezzete sahiptirler. Künefe sunumu işlemi de şubelerimizde Hatay usulü sunum yönteminden esinlenilerek gerçekleştirilmekte olan ve estetik algısına hitap eden bir sunum şeklidir.