En Özel Tatlar İçin Asi Künefeleri

En Özel Tatlar İçin Asi Künefeleri

Tatlı seven herkes gibi, en özel tatları deneyimlemek sizin hakkınız. Hatay künefe doğum yeri Hatay olan özel bir şerbetli tatlı olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Hatay mutfağı oldukça zengin ve lezzetlidir. Bu mutfaktan civar iller de etkilenmiştir. Bundan dolayı Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde künefe ve kadayıf tatlılarını ve bunların farklı türevlerini bolca görme imkanınız bulunur.

Hatay Künefeleri ve Kadayıflar

Künefe satışı deyince akla gelen isim Asi Künefeleri, yerinde ve kaliteli malzeme sunuyor. Bu nedenle siparişinizi online olarak verebilir ve yöreden gelen lezzetlere buluşabilirsiniz. Evde künefe yapmak sizin için zahmetli olabilir. O zaman hazır ürünler imdadınıza koşar.

Dondurulmuş künefe de pratik mutfak kullanımına sahip olmak isteyen kişiler için birebirdir. Eve gelince canınız tatlı mı istedi, dondurucudan hazırlanmış olan künefe ya da kadayıfınızı çıkarır ve fırını koyarsınız. Üzerine şerbeti hemen hazırlarsınız. Misafiriniz gelse bile dakikalar içinde tatlınız hazır olur. Uğraşmanıza gerek kalmaz. fırınınızı 250 derecede ısıtmanız ve on dakikada hazır ürünleri pişirmeniz kafi. Pişirme işleminden sonra ılınmış olan şerbeti dökmelisiniz. Ne kadar künefe yaptıysanız şerbetinizi de buna göre hazırlamanız gerekir. Şerbeti döküp bir süre emmesini bekleyin ve daha sonra kalan şerbeti de dökün. Bu gibi basit püf noktaları tatlınızın daha lezzetli ve kıvamında olmasını sağlar. Bu nedenle bunları okumanız ve uygulamanız gerekir.

Kadayıf ve Künefede Dondurma / Kaymak

İstanbul künefelerinde Hatay mutfağı hizmeti veren restoranlar bulunur. Bu restoranlardaki özel tatları deneyebilir ve üzerine künefe ya da kadayıf yiyebilirsiniz. Genelde yaz aylarında künefe ya da kadayıfta dondurma tercih edilir. Dondurma beyaz yani vanilyalı olarak tercih edilir. Ferahlamak isterseniz, bu dondurmalı seçenekler tam size göre olacaktır.

Kaymak kullanımı da yoğundur. Kadayıf ve künefe üzerine koyulabilir. Bunun yanı sıra direkt ekmek kadayıfında da rastlayabilirsiniz. Elbette kalorilere dikkat etmek gerekir. kalori ya da kolesterol sorunu olan kişilerin tüketime dikkat etmesi gerekir. Bu gibi hastalıkları olan kişiler tarafından, daha hafif olan sütlü seçenekler değerlendirilebilir.