Evde Künefe Yapmak İsteyenlere Müjde Hazır Künefe Nasıl Pişirilir

Evde Künefe Yapmak İsteyenlere Müjde Hazır Künefe Nasıl Pişirilir

Künefe Hatay iline ait olan bir tatlıdır. Genel görüntüsü itibari ile iki kat kadayıf arasında olan künefe peyniri ile oldukça lezzetli bir tatlıdır. Akdeniz bölgesinin doğusundaki illerde yapılan bu tatlı sadece yöresel bir lezzet değil aynı zamanda ülkeye ve de dünyaya da açılmış bir lezzettir. Hatay İskenderun Antakya mersin adana Gaziantep Şanlıurfa gibi illerde popüler olan ve imal edilen bu tatlı aynı zamanda imal fabrikalarında üretilerek dondurulup paketlendikten sonra ülke içindeki diğer illere sipariş doğrultusunda gönderilir. Bu sayede de diğer illerdeki insanlar paket şeklindeki künefelere hazır bir şekilde sahip olurlar. Bu yüzden de Hazır Künefe Nasıl Pişirilir bilinmesi gereken önemli bir unsurdur. Şimdi bunu alt başlıklarımızda sizlere anlatalım.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Pişirilir

Dondurulmuş künefe sizlere iki kat kadayıf arasına peynir konulmuş bir vaziyette elinize geçer. Sizler bu hazır künefeyi ilk olarak bir tava yardımı ile ısıtmanız gerekir. Ardından da bu paketin arkasında yazan oranlar dahilinde su ve şeker karışımından bir şurup hazırlanıyor. Bu karışım da ocağın üzerinde kaynayana kadar karıştırılıyor. İşte şimdi Hazır Künefe Nasıl Pişirilir sorunuzun yanıtını almış oldunuz. Bu aşamadan sonra artık yapmanız gereken tek şey sıcak konumdaki şurubu sıcak olan künefenin üzerine döküyorsunuz. Ardından da isteğinize bağlı olarak üzerine antep fıstığının tozunu dökebilir ya da kaymak koyarak servis edebilirsiniz. Paketlerdeki bir porsiyonu bir kişi için yeterlidir.

Dondurulmuş Künefe Kapsamındaki En Kaliteli Marka Hangisidir

Ülkemizde bir çok künefe imalatı yapan marka bulunur. Özellikle de bunlar Hatay Antakya çevresindedir. Antakya bölgesinde yer alan asi markalı künefe imalat şirketi Antakya`nın seçkin imkanı sloganı ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada önemli bir pozisyondadır. 40 senelik kalıcı kalitesi ve lezzeti ile siz değerli müşterilerini sevindiren bu marka aynı zamanda bu tarzda bir lezzetle sizleri buluşturuyor. Tek porsiyonluk dondurulmuş paketlerdeki halleri ile de uygun fiyatlarla satılan bu marka size evinizde künefe yeme fırsatını da sunuyor. Bu kapsamda Hazır Künefe Nasıl Pişirilir bilmeniz gerekir.