Gerçek Hatay Künefesinin Adresi

Gerçek Hatay Künefesinin Adresi

Damak zevkine düşkün olanlar için vazgeçilmez lezzetlerden biri de künefedir. Kadayıf ve tuzsuz peynirin muhteşem uyumuyla ortaya çıkan bir tatlı olan künefe, Hatay mutfağının sayısız güzelliğinden biridir. İstanbul`da en iyi künefe de şüphesiz ki Hatay mutfağından yemeklere menüsünde yer veren restoranlarda bulunabilmektedir. Şerbetli bir tatlı türü olan künefenin farklı örneklerine Doğu Akdeniz`in çeşitli yörelerinde rastlansa da; anavatanı Hatay olarak bilinmektedir. İçinde kullanılan özel peynirin Hatay peyniri olarak anılması da bundan kaynaklanmaktadır. Hatay künefesinin içinde kullanılan peynir, keçi ya da inek sütünden yapılan, yumuşak kıvamlı, ısıyla birlikte eriyen bir peynir çeşididir. Tuzsuz olması nedeniyle kadayıf ve şerbetle uyum sağlayan peynir, sıcak olarak servis edilen künefenin içinde eriyerek lezzetine lezzet katar.

Hazır Künefe Nedir?

Künefenin çok sevilen bir tatlı olmakla birlikte hazırlanmasının oldukça uğraş ve ustalık gerektirmesi nedeniyle hazır künefeler de bir tercih olarak raflarda yerini almıştır. Hazır künefe, İstanbul`da en iyi künefe adresi olan Asi Künefe`nin ustaları tarafından hijyenik koşullarda hazırlanıp dondurularak satışa sunulmaktadır. Gerçek Hatay künefesi lezzetinden vazgeçemeyenler için hazırlanması kolay bir seçenek haline gelen hazır künefe, evinde bu tadı sürdürmek isteyenler kadar, müşterilerini memnun etmek isteyen restoranlar tarafından da tercih edilmektedir.

Tek kişilik porsiyonlarda hazırlanarak paketlenip dondurulan künefeler, uygun koşullarda uzun süre muhafaza edilebilmekte ve istendiğinde kolaylıkla sunuma hazır hale getirilebilmektedir. Az pişmiş olarak satışa sunulan hazır künefenin hazırlanması için, kızarana kadar pişirilmesi ve şerbetlenmesi yeterlidir. Daha sonra isteğe göre Antep fıstığı ya da diğer kuruyemiş çeşitleri kullanılarak sıcak olarak servis edilebilir. Servis önerisi olarak; sıcak künefenin üzerine bir parça kaymak eklenerek daha da zenginleştirilebilir.

İstanbul`da En İyi Künefenin Adresi

Sadece İstanbul değil Türkiye`nin her yerinden müşterilerine ulaşabilmeyi hedefleyen İstanbul`da en iyi künefe ustalarına sahip Asi Künefe, dondurulmuş hazır künefe satışını http://www.asikunefeleri.com/ adresindeki internet sitesinden de sürdürmektedir. 60`lık ya da 100`lük paketler halinde satışa sunulan hazır künefeler, damak zevkine düşkün kişilere gerçek Hatay künefesine kolayca ulaşma konforunu yaşatmaktadır.