Hatay’ın Lezzetli Künefesi

Hatay’ın Lezzetli Künefesi

Kadayıfın arasına özel peynir koyularak pişirilen ve şerbetle tamamlanan geleneksel Hatay Künefe tatlısı ile dünya çapında bir lezzete imza atılmıştır. Yüzyıllar boyu en çok tercih edilen künefe yapımı oldukça zahmetlidir ve deneyim gerektirir. Kadayıfın kızartılma süresi ve şerbetin kıvamı lezzeti açısından oldukça önemlidir. Ayrıca içinde kullanılan peynir türü de günlük hayatta pek kullanılmayan özel bir çeşittir. Tuzsuz ve kıvamlı yapısı ile künefenin ağır şekerli halini yumuşatan peynirin erimesi de lezzetini etkiler. Bu sebeple evlerde yapımı hem zaman gerektirir hem de kullanılan malzemelerin temin edilmesi zordur. Bunun için özel olarak hazırlanmış dondurulmuş künefeleri satın alarak pratik bir şekilde servis edebilirsiniz. Katkı maddesi bulunmayan ve besin değerini koruyan ürünleri, altı aya kadar buzluğunuzda saklayabilirsiniz. Ayrıca satın alındıktan sonra üç gün içerisinde de buzluğa koymanıza gerek kalmadan hazırlama imkanı da vardır. Künefe üretiminde yıllardır sektörde var olan ve başarısını sertifikalarla ispatlamış Asi Künefe markası ile, evinizde kolayca dondurulmuş tatlılarınızı hazırlayabilirsiniz.

Hazır Künefenin Yapılışı

Marketten satın aldığınız ya da internet üzerinden sipariş ettiğiniz dondurulmuş Hatay Künefe yapımı oldukça basittir. Özel paketlerde muhafaza edilen ürünleri buzluktan çıkardıktan hemen sonra fırında pişirebilirsiniz. Ayrıca tavada üzerine tereyağı sürerek de pişirebilme şansınız vardır. Diğer taraftan ise kaç kişilik künefe hazırlıyorsanız ona göre şerbet yapımına geçmeniz gereklidir. Şerbet için şeker, su ve birkaç damla limon suyunu tencereye koyup kaynatmalısınız. Pişirmiş olduğunuz künefenin üzerine sıcak şerbeti ilave ederek, suyun içine çekmesini beklemelisiniz. Dilerseniz üzerine kaymak, fıstık ya da ceviz gibi malzemeleri de ekleyerek daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

Hatay Künefesi Satışı

Lezzeti bakımından herkes tarafından sevilerek tüketilen Hatay Künefe tatlısını birçok mekanda sıcak olarak yiyebilirsiniz. Ayrıca marketlerden de dondurulmuş künefe satın alarak aynı lezzeti evinizde yaşayabilirsiniz. Uzman ve deneyimli bir ekiple yapılan dondurulmuş künefeler Asi Künefe markası güvencesi altındadır. Gıda mühendislerinin de yer aldığı imalathanelerde temizlik kurallarına fazlasıyla dikkat edilir. Sevdiklerinize güvenle sunabileceğiniz künefelerin yapımı da oldukça kolaydır.