Hatay Künefe Adresleri

Hatay Künefe Adresleri

Künefe tatlısı, Hatay iline özgü olan ve daha sonra da Türkiye başta olmak üzere tüm dünya üzerinde farklı ülkelerde ün sahibi olan bir tatlıdır. Dolayısı ile de bahsetmiş olduğumuz bu künefe tatlısı için hemen hemen her şehirde üretim yapılmakta ve bu yönde de halka sunum sağlanabilmektedir. Hatay künefe, sahip olduğu bu ün sayesinde bir takım firmaları ve markaları da harekete geçirmiş ve bir piyasa oluşturmuştur. Günümüzde künefe üretimini sağlayan ve daha sonra da bunun dağıtımını yapan firma ya da marka sayısı da giderek artmaktadır. Ancak bu markaların tamamının aynı lezzet seviyesi dahilinde, aynı kalite ve hizmet seviyesi dahilinde çalışmadığını da belirtebiliriz. Bu bilgi bağlamında en kaliteli künefe markasının hangisi olduğu hakkında bilgiler verebilir ve bu yönde inceleme yapabiliriz.

En Kaliteli Hatay Künefe Markası

Söz konusu şehir içerisinde bulunan Antakya ilçesi ile birlikte anılan ve bu şekilde ünlü olan künefe, Antakya`nın Seçkin İkramı markası ile de birlikte anılmaktadır. Yani ASİ künefe markası, günümüzde en çok tanınan ve en çok tercih edilen künefe markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatay künefe ve diğer şehirlerde yapılan künefeler için ASİ markasının kullanılmasının da birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bunların başında, firmanın sadece Hatay yöresine ait olan özgün yöntemler ile üretim sağlaması ve bunun yanı sıra bir takım özel hizmet seçenekleri ile daha kaliteli bir şekilde çalışmasıdır. Şimdi de künefe tatlısının özelliklerinden ve ASİ firmasının diğer tatlı seçeneklerinden söz edebiliriz.

Künefe ve ASİ Tatlıları

Künefe, özel bir tel kadayıf malzemesi aracılığı ile ASİ firması tarafından son derece titiz bir şekilde üretilmekte ve bu şekilde dağıtılmaktadır. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz bu firma aracılığı ile kadayıf ve bunun gibi tatlıların da temini, son derece kolay bir şekilde sağlanabilmekte ve bu yönde de hizmetler verilebilmektedir. Hatay künefe temini sağlandıktan sonra da, diğer ara kullanıcılar tarafından bir takım özel ekler eklenebilmekte ve bu yol ile de daha lezzetli bir şekilde künefe sunumu yapılabilmektedir.