Hatay Künefe Satış

Hatay Künefe Satış

İnce tel kadayıf ve tuzsuz peynirle hazırlanan bir tatlı olan künefe lezzeti oldukça sevilen tatlılardandır. Özellikle Doğu Akdeniz`de yaygın olarak yapılan tatlı Türkiye`nin dört bir yanına dağıtılır. Hatay künefe satışları anlamında, lezzetin ana vatanı olduğu için büyük bir orana sahiptir. Hatay`da meşhur olmasının nedeni tatlının içerisinde kullanılan Hatay peyniridir. Farklı yörelerde de sıklıkla yapılan bu tatlı başka tuzsuz peynirlerle yapılır. Künefeyi yaparken önemli olan tereyağ oranı, peynir cinsi ve erime miktarıdır. Ayrıca sıcak servis edilen bir tatlı olduğu için şerbet dökülür dökülmez servis edilmelidir. Mersin, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep gibi illerimizde de yoğun olarak tüketilen künefe üzerine genelde fıstık, fındık, hindistan cevizi ya da ceviz koyulmaktadır.

Hatay Künefesi Nasıl Hazırlanır?

Meşhur Hatay künefesi için dikkat edilmesi gereken bazı ipuçları vardır. Bunlardan biri tel kadayıfın ince olmasıdır. Ayrıca kullanılan peynir mutlaka Hatay peyniri olmalıdır. Tereyağ oranı ve peynirin erime miktarına dikkat edilmelidir. Tel kadayıf çabuk yanabildiği için fırında az kalan künefenin üzerine sıcakken şekerli şerbet dökülür ve hazır hale gelir. Hatay künefe satışında üstüne süs olarak genelde Antep fıstığı dökülmektedir.

Künefe ateşten alındıktan sonra üzerine bir bardak soğuk su ilave eden ustalar vardır. Bunun nedeni künefenin hararetini almak ve şekerin yanmasını azaltmaktır. Sonrasında şerbet dökülen tatlı, şerbeti içerisine çeker ama dışında da bir miktar şerbetinden kalmalıdır.

Dondurulmuş Hatay Künefesi Nerede Bulunur?

Dondurulmuş Hatay künefesi için başvuracağınız yer Asi künefeleridir. Marketlerde, restoranlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu künefeler firmanın 40 yıllık deneyimiyle hazırlanmaktadır. Ayrıca Hatay onaylı olması birebir gerçek Hatay künefesi lezzeti tatmanızı sağlar. Hatay künefe satışları anlamında Türkiye`de öncü olan firma, dört bir tarafa ürünlerini göndermektedir. Tek kullanımlık paketlere sahip olması kullanımını da kolaylaştırır. Rahatlıkla ürünleri buzluğunuzda saklayabilir, dilediğiniz kadarını çıkararak pişirebilirsiniz. Kadayıf ürünleri de satan firmanın diğer dondurulmuş ürünleri için http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresine yönlenebilirsiniz. Servis ağının çok geniş olması künefe severlerin kolayca bu lezzete ulaşmasını sağlamıştır. Bu nedenle Asi ürünlerini güvenerek tüketebilirsiniz.