Hatay Künefe Satış

Hatay Künefe Satış

Geleneksel tatları seviyorsanız, künefe size göre olabilir. Elbette birbirinden farklı künefe çeşitleri bulunur. Farklı yörelerde, farklı sunumlar mevcuttur. Damak zevkinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Hatay künefe satış konusunda en çok tercih edilenler arasında yer alır. Sizin de tercihiniz Hatay usulünden yanaysa, evinizde kendiniz yapabilir ya da bu hizmeti veren restoranlara gidebilirsiniz.

Damak Zevkinize Göre Künefe

Damak zevkinize göre künefeyi bulduysanız bırakmayın. İşi ustası yapıyorsa eğer, ağzınızda tel tel dağılan künefeyi hissedebilirsiniz. Genelde Hatay usulü yapılan künefede peynir tercih edilir. Elbette bu konuda pişirme tarzı ve peynir seçimi bir hayli önemlidir. Yöresel lezzetler sayesinde daha çok size hitap eden bir künefeye sahip olabilirsiniz.

Hatay künefe satış farkı peynirde kendini belli eder. Mümkünse yöresel peynirler kullanılmalıdır. Bunlar arasında Urfa peyniri, Antep peyniri, Hatay peyniri, lor peyniri gibi çiğ süte yakın peynirler tercih edilmelidir. Peynir tuzsuz olmalıdır. Dil peyniri bu özelliklere yakın ve bulunması kolay bir peynir olduğu için tercih edilir. İsterseniz siz de bu peyniri tercih edebilirsiniz. Evde yapım kolay gibi görünse de, künefeyi yakmamak ve kıvamı tutturmak gerekir.

Tüm şerbetli tatlılarda olduğu gibi şerbet yapımı ve bunun kıvamını oturtmak işin yarısını kotarmak anlamına gelir. Pişirme esnasında kullanılan malzemeler bir hayli önemlidir. Küçük tepsiler her zaman porsiyonlar için çok daha rahat kullanımı sağlar.

Hatay Künefesi Farkı

Hatay künefe satışları için porsiyona göre küçük tepsiler kullanılır. Mersin künefede büyük bir tepside yapılır ve bu şekilde parçalara ayrılıp sunum yapılır. Hatay`da durum farklıdır.

Evinizde künefe yapmak için dondurulmuş özelliklere sahip olan künefeleri tercih edebilirsiniz. Bunun için pratik şekilde şerbeti hazırlayıp, yağlanmış tavada künefenin iki tarafını da pişirebilirsiniz. Ayrıca burada üstüne kullanılan dövülmüş antep fıstığı ya da çekilmiş ceviz, fıstık içi de tercih edilir. Asi Künefeleri damak tadına önem veren kişiler için, özel künefeler hazırlıyor. Üstelik kalite ve damak tadına önem verildiği için, usta ellerden çıkan, katkı maddesi olmayan künefeleri sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz.