Hatay Künefesi Lezzetinin Sırrını Öğrenin

Hatay Künefesi Lezzetinin Sırrını Öğrenin

Nam-ı değer altın kayısısı Hatay künefesi lezzetiyle pek çok insanın başını döndürüyor. Bu lezzete ortak olmak için evde verilen tariflerin çoğu pek çok insanı tatmin etmiyor. Bunun en büyük nedeni gerçek künefe peyniri eksikliği. Bulunması zor olan Hatay peyniri temin edilse dahi saklanması zor olduğundan tercih edilmiyor. Tercih listelerinin sonunda olan bu peynir yerine evlerde dil peyniri kullanılsa da bu kez istenilen lezzet yakalanamamış oluyor. Bu nedenle yapılabilecek en doğru şey dondurulmuş olarak satılan bu üründen edinmek. Künefe satışının marketlerde artmasının nedeni de zaten tam olara bu. Evde istediği verimi alamayan insanlar, hazır satılan künefeleri evde yapmanın ve lezzetine varmanın keyifini çıkarıyor. Üstelik hızlı hazırlandığı için gelen misafirler için de anında sofraya konabiliyor.

Dondurulmuş Künefenin İçerisinde Neler Vardır?

Dondurulmuş künefe içerisinde dışarıda yediğinizden farklı olan hiç bir şey yoktur. Özellikle de Asi künefeleri gibi bilinen ve güvenli bir markadan alışveriş yaptıysanız gıda güvencesi altında olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü gıda mühendislerinin denetlediği bu marka yıllardır Hatay künefesi üretip satmaktadır. Dondurulmuş olan ürünlerini http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresinden inceler ve bakarsanız neredeyse hepsinin orjinal lezzette olduğunu anlayabilirsiniz. Zaten pek çok lokasyona dağıtım yapmasının nedeni de budur. İstanbul künefe firmalarına baktığınız zaman karşınıza ilk çıkanlardan biri olan Asi künefeleri lezzetiyle olduğu kadar pratikliğiyle de sizi büyüleyecek ve almanız için cazip gelecektir.

Hatay Künefesi ve Mersin Künefesinin Birbirinden Farkı Nedir?

Farklı yöreler birbirinden farklı yapış şekilleri ortaya çıkarmıştır. Künefe anlamında en belirgin fark ise Mersin ve Hatay yöresi arasındaki farktır. Mersin yöresinde geniş tepsiler ve büyük dilimler halinde kesilen künefe ateş üzerinde pişer. Ateş üzerinde de sunum yapılması onun ters yüz edilerek altının da pişirilmesinden kaynaklıdır. İstanbul künefe satan yerlere bakarsanız çoğunun Mersin yerine Hatay`ı baz aldığını görürsünüz. Çünkü Hatay tek kişilik porsiyonlar halinde hazırlar. Ayrıca pişirme süresi daha kısa olmakla beraber ılık servise daha uygundur. Restoranlarda önceden hazırladığı tek kişilik porsiyonları siparişlere göre fırına verir.