Hatay Ve Türkiye’nin Gözde Tatlısı

Hatay Ve Türkiye’nin Gözde Tatlısı

Ülkemizin her ilinden bir özellik çıkmaktadır. Eskiden de sadece o ile has olarak üretilen yiyecekleri tatmak ister, belki şehir dışına bu yüzden çıkma gereği duyardınız. Belki de evinizde oturur yalnızca o yiyeceklerin tadını merak ederek yaşardınız. Bu nedenle illere ait özellikler diğer illere ulaşamaz ya da profesyonel ellerle oluşturulmayan yiyecekleri kimse alamaz hale gelirdi. Ama artık bu eziyet bitti! Bir ile has yiyecek, içecek, eşya vb her şey artık Türkiye`nin her yerine yayılmış hale gelmiştir. Fakat her ile bu özellikliği olan gıdalar yayılmaya başladıkça, tatlar sadece suni bir hale dönüşmüştür. Bunun için birinci kalitede, yapaylıktan uzak ve katkı maddesi içermeyen ürünler kullanmaktayız.

Dünden Bu Güne

40 yılı aşkın süredir birinci üstünlükte bulunmaktan onur ve gurur duymaktayız. Künefenin herkes tarafından bilinmediği zamanlardan sizleri alıp, künefe ile kavuşturmaktan zevk duyarız. Dağıtımını marketlere, otellere, restaurantlara, kamu ve özel tesislere yaptığımızı belirtmek isteriz. Künefede markalığımızı sizden gelen taktirler ile her zaman ve her yerde sürdürmek için çalışmalarımızı hızla ve keyifle sürdürmekteyiz. Çıtır kadayıfı, tuzsuz uzayan peyniri, fıstığı ile bütünleşen şerbet ile tamamlanan tatlımız için dünden bu güne çalışmaktayız. Çalışmalarımızda bize eşlik eden ustalarımız ile birlikte Hatay künefesini damağınızda leziz bir tat bırakmak için keyifle sizlere sunmaktan şeref duymakta iddialıyız. İddiamız dürüstlüğümüzden, kalitemizden, temizlik anlayışımızdan, lezzet içeren gıdalarımızdan türemektedir. Bu tada erişen müşterilerimizden duyduğumuz övgü dolu cümleler bizi mutluluğa eriştirmektedir. Künefe yenildiğinde damağınızda kalan peynir, kadayıf, şerbetin uyumunu beğendiğinizi bizi bir çok ağızdan söylemeniz onur kaynağımızdır. Esas künefe yapımı ve tadı yakalaması zor bir süreçtir. Peyniri az ya da çok fazla katılabilir, kadayıfı az pişmiş veya çok pişmiş olabilir, şerbeti az dökülmüş ve çok dökülmüş olabilir; bu sorunsal durumları bir kenara atıp ustalığımızı konuşturduğumuz gerçeğini gizlemeyi istemeyiz.

Ustalık Gerektiren Tatlar

Künefe; kadayıf, peynir, fıstık ve şerbetten oluşan sıcak yenilen bir tatlıdır. Tatlılarda uzun yıldır varlığını sürdüren birinciliği hak eden bir tatlımızdır. Türkiye`de bu lezzete erişmemiz hepimiz için gurur duyulacak bir tablodur. Yurt dışından gelen konuklarınız için güvenerek ASİ Künefeye gelebilir, burada yerinizi ayırtabilirsiniz.