Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Kadayıf ve peynirin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir lezzet olan künefe Hatay`la özdeşleşmiş bir tatlıdır. İlk olarak Hatay`da yapılan tatlı buradan tüm Türkiye`ye yayılır. Yapılış şekilleri ve tarifi internette baktığınız zaman farklı sonuçlar verebilir. Çünkü her yörenin kullandığı peynir farklıdır. Kimi yörelerde Adana peyniri kullanılırken kimi yöre tatlıyı yaparken lor peyniri kullanmayı tercih eder. Hazır künefe nasıl pişirilir sorusu da istediği peyniri bulamayıp dondurulmuş künefe alan tüketicilerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Diyarbakır, Mardin, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi yörelerde de çok fazla yapılan künefe ülkenin her bir yanındaki restoran menülerinde yer alan tatlılarımızdandır.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Servis Edilir?

Restoranda yediğiniz künefe lezzetini evde yakalamak istiyorsanız bunun için dondurulmuş ürün almanız tavsiye edilir. Üstelik dondurulmuş ürünlerin lezzeti birebir restoranda yediğinizle aynı olacaktır. Hazırlanışı ve servis etme süresi de çok kısa olduğu için çabuk hazırlanan tatlı, misafirleriniz geldiğinde kolayca servis edilebilir. Tek kişilik ürünler olarak satılması da dilediğiniz kadarını çıkararak geri kalanını buzluğunuzda muhafaza etmenize imkan tanır.

Hazır künefe nasıl pişirilir sorusuna gelecek olursak öncelikle yapmanız gereken künefeyi fırına vererek üzerinde yazan dakika kadar pişirmektir. Ardından fırınladığınız künefeye şerbet hazırlamanız gerekir. Ölçüsü kadar su ve şekerle kolayca hazırlayacağınız bu şerbet, künefe fırından çıktıktan hemen sonra üzerine dökülür. Sıcak halde servise hazır hale gelir ve dilediğiniz süsle süsleyerek sunum yapabilirsiniz.

Dondurulmuş Künefenin Lezzeti Nasıldır?

Dondurulmuş ürün almak anlamında çekinceleriniz varsa Asi künefeleri sizin fikrinizi değiştirebilir. 40 senedir künefe üreten firma bunun dağıtımını da çok geniş bir coğrafyaya yapmaktadır. Birebir Hatay lezzeti sunan firmanın künefeleri çok fazla tüketilmekte ve sevilmektedir. Restoranlarda ve marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz ürünleri için hazır künefe nasıl pişirilir sorusunu sormanıza gerek kalmadan, ürünlerin arkasından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Gerçek Hatay peyniri ve tek kişilik kalıplarla üretilen künefeler kısa sürede hazır hale geldiği için sevilerek tüketilir. Gıda garantisinin olması da ürünlerin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biridir diyebiliriz.