Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

En sevdiğimiz şerbetli tatlılardan biri de künefedir. Çeşitli restoranlarda bulunan ve özel lezzet olarak ikram edilen bu şerbetli tatlıyı evde de yapabilirsiniz. Hazır künefeler vardır ve bunları satın alarak, pratik şekilde yapabilirsiniz. Hazır künefe nasıl pişirilir; bunun için, öncelikle bir paket hazırlanmış künefeyi almalısınız.

Evde Kolay Künefe Yapılışı

Herkes market reyonlarında hazır künefelerin olduğuna şahit olmuştur. Zamandan kazanmak için bu ürünleri satın alabilir ve dakikalar içinde künefenizi yapabilirsiniz. Özellikle misafirlerinizin aniden gelmesi neticesinde, evinizde hemen kendi künefenizi yapabilirsiniz.

Öncelikle şerbetinizi hazırlamanız gerekir. Şerbet hazırlamak konusunda da kıvamı tutturmak önemlidir. Bir bardak suya bir bardak şeker yeterli olacaktır. Eğer daha fazla şerbet yapmak isterseniz malzemeleri buna göre arttırabilirsiniz. Derin bir kabın içine su ve şekeri koyun ve kaynamaya bırakın. Bir süre sonra kıvamın değiştiğini göreceksiniz. Karışım koyulaşana kadar kaynamalıdır. Kıvamın nasıl olduğunu bir kaşık yardımıyla anlayabilirsiniz. Bir kaşıkla karışımı alıp dökünce hem renk hem de kıvam kendini belli edecektir. Bundan sonra içine birkaç damla limon suyu ya da limon tuzu eklemelisiniz ki şekerlenme olmasın. Bu, aynı zamanda tadı da dengeleyecektir. Bundan sonra iki dakika kaynatın ve soğumaya bırakın. En az yirmi dakika kadar şerbet soğumalıdır ki künefeniz hamur olmasın.

Künefenin Pişirilmesi

Künefenin pişirilmesi önemli bir aşamadır. Bu noktada malzemeler önemlidir. künefe tepsileri daha düz ve kullanımı kolay tepsiler olduğu için böyle bir bakı tepsiniz varsa, daha rahat şekilde pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yoksa, geniş bir tava da işinizi görecektir. Hazır künefe nasıl pişirilir derseniz, bu konuda önemli olan künefeyi yakmamaktır. Tepsi ya da tavanızı tereyağıyla güzelce yağlayın ve eşit miktarda künefe yayın. Daha sonra çevirerek pişirin. Böylece yanmasını engellemiş olursunuz. Yandan tereyağı da ekleyebilirsiniz.

Hazır künefe nasıl pişirilir ve diğer tarafa daha kolay nasıl geçilir diyorsanız, bunun için ayrı bir kaba künefeyi geçirebilir ve ardından tavayı yağlayıp yeniden diğer tarafı aynı şekilde pişirebilirsiniz. Pişirme işlemi sonrasında şerbeti dökün ve şerbet iyice emilince, üzerine Antep fıstığı, fındık ya da ceviz içi ekleyerek süsleyin.

Asi Künefeleri pratik pişirme işlemleri ve kaliteli künefe için her zaman sizinle. Bu konuda destek alabilir ve katkısız künefeleri satın alarak kendiniz yapabilirsiniz.