Hazır Künefe Pazarında Kalitenin Adı Asi Künefe

Hazır Künefe Pazarında Kalitenin Adı Asi Künefe

Kadayıf arasına koyulan özel peynirin pişirilmesiyle elde edilen şerbetli tatlı künefe yıllardır herkes tarafından beğenilerek tüketilir. Hatay Künefe olarak bilinen tatlı aynı zamanda Gaziantep, Urfa gibi şehirlerde de yapılır. Ayrıca ülkemize gelen yabancı turistler tarafından da beğenilen tatlının, yurt dışına satışları da başlamıştır. Kırk yılı aşkın süredir künefe üretimini başarıyla yürüten ve deneyimli ustalara sahip olan Asi Künefe markası da yurt dışı pazarında payını genişletmiştir. Gıda mühendislerinin kontrolünde gerçekleşen imalathanelerde hijyen kurallarına çok dikkat edilir. Ayrıca Dondurulmuş Künefe üretiminde kaliteli malzemeler kullanılır ve insan sağlığına zarar veren hiçbir katkı maddesine yer verilmez. Tamamen doğal bir şekilde üretilen hazır künefeler ilk günkü tazeliğini korur ve yapımı oldukça pratiktir. İnternet sitesi üzerinden vereceğiniz siparişlerde, künefeler özel olarak hazırlanmış kutularda gönderilir. Ayrıca sipariş etmiş olduğunu hazır künefeleri altı ay kadar buzluklarınızda muhafaza edebilir ve istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Hazır Künefenin Yapılması

Özel kutularında dondurulmuş şekilde gönderilen Künefe Satışı her geçen gün artmakta ve tüketiciler tarafından beğenilerek tüketilmektedir. Yapımı oldukça basit olan hazır künefeleri ortalama 10 dakika içinde hazırlayabilirsiniz. İlk olarak ister tavada isterseniz de fırında pişirilmesi gereklidir. Daha önce pişirilmesi konusunda işlem gören künefeler, çok kısa sürede ısınarak ilk günkü tazeliğine kavuşur. Diğer taraftan ise su ve şeker ile hazırlayacağınız şerbeti kaynatmanız gereklidir. Bu karışıma bir iki damla limon suyu ya da tuzu ilave ederseniz tatlıyı daha hafif hale getirebilirsiniz. Peyniri eriyen künefenin üzerine sıcak bir şekilde şerbeti dökmeniz ve birkaç dakika bekleyerek şerbeti içine çekmesini sağlayabilirsiniz.

Hazır Künefenin Sunumu Hakkında

İstanbul Künefe yiyebileceğiniz mekanlar açısından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Ancak günün istediğiniz saatinde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz künefelere de sahip olabilirsiniz. Dondurulmuş olarak satılan ve on dakikada hazırlayacağınız künefelerin lezzetini daha da arttırabilirsiniz. Servis yaparken üzerine ekleyeceğiniz ceviz ya da Antep fıstığıyla görsel bir şölen yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle yaz aylarında kullanacağınız dondurma ile de tatlıyı hem hafifletir hem de farklı bir tat elde edebilirsiniz.