Hazır Künefe Satışı

Hazır Künefe Satışı

Doğu Akdeniz`e özgü bir lezzet olarak bilinen, Hatay yöresinde ünlenen künefe, kadayıflı ve peynirli bir tatlıdır. İçerisinde peynir olması nedeniyle henüz bu lezzeti tatmayanlar çekimser davranmaktadır. Oysa künefeyle ilgili bilinmesi gereken en önemli şey içerisinde kullanılan peynirin tuzsuz olmasıdır. Bu nedenle normal peynir tadı alınmaz. Hatay künefesini meşhur yapan içerisinde Hatay peynirinin kullanılıyor olmasıdır. Hazır künefe satışının artması son zamanlarda dondurulmuş künefelerin dağıtımının yaygınlaşmasıyla alakalıdır.

Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin, Adana, Kilis`te de çok tüketilen künefe Asi künefeleri firması sayesinde Türkiye`nin farklı illerine gönderilir. Dondurulmuş künefe alanında öncü olan firma tek kişilik servisler olarak bunu sunmaktadır.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Hazırlanır?

Hazır ürünleri marketlerde, dondurulmuş ürünler dolabında bulabilirken künefeler yeni yeni buradaki yerini almıştır. Asi künefeleri gerçek Hatay künefesi lezzetini elde ettiği için oldukça sevilmektedir. Gerçek Hatay peyniriyle elde edilen künefeler buzlukta uzun süre saklanmaktadır. Firma 40 yıllık deneyimini ve garantisini künefeleri için vermektedir. Hazır künefe satışında öncü olan firmanın ürünleri restoranlarda da sıklıkla kullanılır.

Künefeyi hazır hale getirmek için yapmanız gereken fırınladıktan sonra üzeri için su ve şekerden şerbet hazırlamaktır. Bu şerbet sıcakken dökülmeli, tatlının soğuması beklenmeden, sıcakken yenilmelidir. Hazırlanışı çok basit olduğu için misafir geldiğinde de pratik bir şekilde servis edebilirsiniz.

Dondurulmuş Künefenin Lezzeti Nasıldır?

Dondurulmuş künefelerin yaygınlaşması, evde yapmaya çalışan insanları büyük bir yükten kurtarmıştır. Çünkü evde yapılan künefeler için genelde dil peyniri kullanılmaktadır. Bu da istenilen sonucu hiç bir zaman vermez. Diğer peynirlerin saklaması zor ve bulması zahmetli olduğundan gerçek Hatay künefesi ancak marketlerde satılan donmuş paketlerde bulunabilir. Zaten sizi zamandan da tasarruf ettirecek bir ürün olduğu için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hazır künefe satışının artmasının en büyük sebebi, dondurulmuş ürünlerin lezzetinin gerçeğinin birebir aynısı olmasıyla ilgilidir. Tek kişilik porsiyonlar halinde pişirilerek servis edilebilmesi de muhafaza edilmesini kolaylaştırmıştır. Fiyat lezzet açısından değerlendirildiğinde siz de evde yapmak yerine hazır künefe almayı tercih edecek, lezzetini denediğiniz zaman vazgeçemeyeceksiniz.