Hazır Künefeler Lezzet Açısından Farklı Mıdır?

Hazır Künefeler Lezzet Açısından Farklı Mıdır?

Kadayıf, peynir ve tereyağının bir araya gelmesiyle yapılan ve üzerine şerbet dökülerek servis edilen dünyaca ünlü Hatay Künefe, herkesin damak zevkine uygun bir lezzete sahiptir. Ancak son dönemlerde özellikle marketlerde rastlanılan dondurulmuş ürün yelpazesine künefe de eklenmiştir. Sıcak olarak sunulması gereken künefenin bu hali tüketicileri oldukça kararsız bırakmıştır. Ancak bir kere deneyen herkes hem pratik hem de çok lezzetli olmasından dolayı Dondurulmuş Künefe keyfini yeniden yaşamak için istemiştir. Hazırlanması oldukça pratik olan hazır künefeyi sadece ısıtmanız ve üzerine şerbet dökmeniz yeterlidir. Normalde yapımı oldukça zahmetli olan hazır künefeyi, on dakika içinde sunuma hazırlayabilirsiniz. Birçok mekan ve otel tarafından da tercih edilmesinin en büyük sebebi, lezzeti bakımından diğerlerinden farkı olmamasıdır. Ayrıca koruyu madde içermemesinden dolayı oldukça sağlıklıdır ve herkes tarafından tüketilebilir. Milli yiyeceklerimiz arasında yer alan künefenin lezzeti, ülkemiz sınırlarında kalmamış ve yurt dışında da tercih edilir hale gelmiştir.

Künefelerin Sunum Şekli Önemli Midir?

Peynirin erimiş olması gerektiği için sıcak olarak servis edilen künefenin, sunum alternatifleri kısıtlıdır. Bunun sebebi ise özel tabaklarında sunulması ve bu şekilde servis edilmesidir. Ancak son dönemlerde süslemelerin daha yoğun kullanılmasıyla birlikte üzerine çeşitli kuruyemişler de eklenmeye başlanmıştır. Hindistan cevizi, Antep fıstığı ya da cevizle süslemeler yapabilir ve ek olarak kaymak da koyabilirsiniz. Ayrıca özellikle yaz aylarında dondurma ekleyerek de servis yapabilirsiniz. Nasıl ve ne şekilde sunacağınız tamamen sizin damak ve göz zevkinize bağlıdır. Ayrıca Asi Künefe Satışı kapsamında, cevizli ve fıstıklı künefe çeşitleri de yer alır.

pişirilen Künefelerin Saklanma Koşulları

İstanbul Künefe üretimi ve dağıtımı gerçekleştirilen merkez bölge olarak faaliyet gösterir. Soğuk hava zincirine göre dağıtımı yapılan dondurulmuş künefeler, aynı şekilde teslim alındığında buzluklarda saklanmalıdır. Katkı maddesi kullanılmamasına rağmen ortalama altı ay kadar raf ömrünü korur. Tek kişilik olarak paketlenmesi sebebiyle, tane şeklinde de tüketebilirsiniz ve kalan künefeleri sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca sipariş ettiğiniz ürünleri ilk üç gün içinde buzluğa koymadan da hazırlayabilir ve servise sunabilirsiniz.