İskenderun Künefe

İskenderun Künefe

İskenderun mutfağı bir hayli zengindir. Buraya gidenler ya da en azından bu mutfağı bir kere tecrübe edenler belli tatların müdavimi olur. İskenderun künefe de bunlardan biridir. Künefe seven biriyseniz, mutlaka bu özel tadı denemelisiniz. Geleneksel lezzetlere düşkünseniz, künefe mutlaka ilginizi çekecektir.

İskenderun Künefe`de Püf Noktaları

Künefe yapımı aslında kolay olan bir şerbetli tatlıdır. Sadece belli püf noktaları vardır. İşin uzmanı olan kişiler, bu konuya hassasiyet gösterdiği için, birbirinden lezzetli künefeler sunar.

İskenderun künefe konusunda tercih edebileceğiniz peynirli sunumda peynir seçimi bir hayli önemlidir. Tuzlu bir peynir her zaman tadı bozacaktır. Mutlaka tuzsuz ve çiğ süte yakın özelliklerde peynir tercih etmeniz gerekir. Bu konuda;

Bu peynirleri her yerde bulmak zor olacağı için dil peyniri de alternatif olarak sunulur. Malzeme kalitesine göre yapacağınız künefe de farklı olacaktır.

İskenderun Künefe`de Şerbet Kıvamı

İskenderun künefede şerbet kıvamı önemlidir. Şerbetin kesinlikle öncede yapılmış olması ve en az 20 dakika beklemesi gerekir. hiç kimse hamura dönmüş bir künefe yemek istemez. Bu nedenle ihtiyacınız kadar şerbet yapabilir ve künefenizi pişirdikten sonra üzerine güzelce yedirebilirsiniz. Ekleme yapmak için antep fıstıkları, çekilmiş ceviz ve fındıklar ya da Hindistan cevizi tercih edilir. bunları şerbet oturduktan sonra üzerine dökmelisiniz. Genelde İskenderun türü künefede porsiyonluk sunum yapılır. evde yapacaksanız, bakır künefe tepsisi almanız, daha kolay bir şekilde çevirme ve pişirme işlemlerini yapmanızı sağlayacaktır.

Evde kendiniz hazır künefeleri de tercih edebilir, dondurulmuş ürünlerden faydalanabilirsiniz; ancak işi ustasından yemek her zaman daha farklı bir tat verir. Bu nedenle Asi Künefeleri`ni tercih edebilirsiniz. Sizler için hazırlanan özel tatlara daha pratik sahip olabilirsiniz. Bu lezzeti bir kere denediğiniz zaman, farkı anlayacaksınız. Ayrıca online olarak da sipariş verebilir ve size özel ambalajlarla gelen ürünler sayesinde, kalabalık misafirlerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir servis ağı, ustaların elinden çıkmış künefeler ve malzemelerle çok farklı bir künefe tadım tecrübesi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.