İstanbul’da Bir Lezzet Durağı; Asi Künefe

İstanbul’da Bir Lezzet Durağı; Asi Künefe

Türkiye`de ve dünyanın birçok yerinde bilinen ve beğeni ile tüketilip aranılan bir tatlı olan künefe, diğer kültür ürünleri gibi son derece takdir görmesi gereken ve en önemli malzemesi peyniri olan şerbetli bir tatlıdır. Hatay yöresinde yapılır.

Peynirden ve kadayıftan yapılmış olan ve sıcak servis edilen künefe 1942 yılında Türkiye`ye giriş yapan, çok büyük bir gelişim ve farklılık göstererek, fark edilir boyutlara ulaşmıştır. İllerde ve ilçelerde toptan künefe satışı başlamış ve herkes en iyi künefeyi yapmak üretmek için adeta birbirleri ile yarış içerisine girmişlerdir. Bu sebepten ötürü, Hatay`dan yüzlerce kilometre uzaklıkta bile künefe yemeniz mümkündür.

Ayrıca dondurulmuş künefe sayesinde dilediğiniz zaman pişirip yiyebileceğiniz künefelerde böylelikle her an elinizin altında olmuş olur.

Profesyonel Künefe İmalatı

Yapımı zahmetli bir iş olan en iyi künefeyi kısa zaman içerisinde istenilen yere ulaştırmanın önemi büyüktür. Sadece varlığı ile birlikte bile bizlere muhteşem bir hayat dersi verir. Dondurma, fıstık ve kaymak ile birlikte daha da lezzetlenmesi sayesinde bizlere farklılıkların hayatımıza nasıl değerler kattığını öğretir.

Hatay Künefe soğuk olarak hiçbir anlamının kalmaması ile, zamanlamanın da değerini anlatır. Asi Künefeleri, Türkiye`de 10.000, İstanbul Künefe de 5.000 adet işletmeye künefe satışı yaparak, dev bir zincir oluşturmuştur. Ayrıca 12 ülkeye de ihracatları vardır.

Olmazsa Olmaz

Bir künefenin olmazsa olmazı peyniri, yağı ve kadayıfıdır. Ama ille de peyniridir. Tadı çıtır çıtır ve kaymak/fıstık eşliğinde enfes bir lezzettir. Hangisi olursa olsun, yapılan tüm künefelerde dikkat edilmesi geren özelliğin künefeye soğuk şerbet dökülmesinin gerekli olduğunu da biliyor muydunuz ?

Asi Künefeleri tarafından sizlere sunulan eşsiz tatlarda ki künefeler; leziz, temiz ve güvenilir ortamlarda üretilmektedir. Her şeyiyle olduğu gibi, eşi benzeri olmayan Anadolu lezzetlerini tüm insanlara tattırmayı vizyonu olarak benimseyen bu firma, çevreye karşı en yüksek saygınlığın tesisi için kaliteden, dürüstlükten, lezzetten ve temizlikten ödün vermeden, hizmet ve ürün sunan bir işletmedir.

Daha fazla bilgi alabilmek adına http://www.asikunefeleri.com/index.html internet adresinden Asi Künefeleri hakkındaki bütün detaylara ulaşabilirsiniz.